Tasarım

VitrA – Artema Tasarım Ekibi

 

Onurcan Ulaş

 

Ayşegül Çakırusta

 

Tuğçe Karaca

 

Gürol Erkal

 

Nisan Tunçak

 

Erdem Akan

 

Ebru Peksoy

 

Ezgi Osmanoviç

 

Tuba Büyükkaraduman

 

Alexandra Bakina

 

Selma Gülkan

Soldan sağa;
Onurcan Ulaş - Ayşegül Çakırusta - Tuğçe Karaca - Gürol Erkal - Nisan Tunçak - Erdem Akan - Ebru Peksoy - Ezgi Osmanoviç - Tuba Büyükkaraduman - Selma Gülkan - Alexandra Bakina

Ödüller


11x
12x
12x

9x
2x
9x

2x
2x
 

Tasarımcılar

Tasarım

Günümüzün global rekabet ortamında, uluslararası bir marka olabilmek için sadece üretmek yeterli değil. Satın alma ve sahip olma isteği uyandıran, heyecan veren yeni ve farklı çözümler sunabilmek de gerekiyor. Ülkeler, kurumlar ya da markalar bazında fiyat ve kalite standartlaştıkça, yenilikçilik, fark yaratmanın tek bileşeni haline geliyor. Tasarım ise yenilik yoluyla fark yaratmanın temel unsuru olarak öne çıkıyor.

Banyoyu yeniden tanımlayan, banyo algısını değiştiren ve tasarımla farklılaşan uluslararası bir marka olmayı hedefleyen VitrA, çağa damgasını vuran tasarım kültürünü, özgün ve yaratıcı uygulamalarla banyodaki her ayrıntıya yansıtıyor. Türk banyo ve seramik kültürünü, değerlerini, günümüzün modern ve çağdaş yaşam standartlarına dönüştürürken, ürün tasarımının ötesinde mekan tasarımına da odaklanıyor. Bu hedef doğrultusunda banyoları konforlu, son teknolojilerin kullanıldığı, ayrıcalıklı yaşam alanlarına dönüştürüyor. VitrA, markasının yetkinliğini, karo seramik ürün grubuyla, banyo mekanının da dışına taşıyor. 

Tasarım, yalnızca estetikle ilgili bir kavram olarak yorumlanabilir. VitrA’ya göre, iyi bir tasarım inovasyon içermeli, müşterinin farkında olmadığı ek fonksiyonlarla zenginleştirilmiş bir üründe hayat bulmalıdır. Ar-Ge ile bütünleşmeli, teknolojiden yararlanmalı, bilgi birikimine dayanmalıdır. Özgün, net ve yalın olmalı, yeni ve akıllı teknolojiler içermeli, bütünsel ürün konseptine sahip olmalıdır.

Günümüzde artık, yalnız şirketlere değil, marka ve ürünlere, dolayısıyla da tasarıma yön veren çok önemli bir kavram daha var: Sürdürülebilirlik... 80’li yıllardan itibaren bu alanda çalışmalar yapan VitrA, yalnız tasarruflu ürünler geliştirmekle kalmıyor, hammaddenin bilinçli kullanımını ve doğaya geri dönüşümünü sağlayan teknoloji yatırımlarıyla, doğal kaynakları koruma sorumluluğunu üretim aşamasından itibaren başlatıyor. Yönetirken de doğal kaynaklara sahip çıkıyor, çıkılmasını talep ediyor. VitrA’nın kurumsal sorumluluğunun görsel bir yansıması olan Blue Life konsepti, markanın üretir, tasarlar ve yönetirken kaynakları koruma görevini üstlendiğini ifade ediyor.

VitrA’nın ürünleri; uzman ekibinin yanı sıra, Türkiye’den ve dünyadan tasarımcılar ve tasarım ofislerinin imzasını taşıyor. Müşterilerinin farklı ihtiyaç ve beklentilerine uygun özel çözümler sunan VitrA’nın tasarımları, bugüne kadar EDIDA, Good Design, Red Dot, Wallpaper gibi dünyaca ünlü pek çok ödüle layık görüldü.