Tarayıcınız desteklenmiyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Musluk & Ara Musluklar

Evlerde kullanılan musluk çeşitleri sadece su ihtiyacını karşılamakla kalmaz, aynı zamanda estetik görünümleriyle yaşam alanlarının dekorasyonunu da tamamlar. Banyo ve mutfak gibi alanlarda kullanılan yaratıcı tasarımlar; uzunluk, montaj şekli ve renk açısından birbirinden ayrılır. Uzun ömürlü olması için dayanıklı materyallerle üretilen modeller, ihtiyaçları karşılarken ortama şık bir dokunuşta da bulunur. Ara muslukların sağladığı avantajlardan biri ise gömme rezervuar ve lavabo bataryalarının montajını kolaylaştırmasıdır.

Evlerde kullanılan musluk çeşitleri sadece su ihtiyacını karşılamakla kalmaz, aynı zamanda estetik görünümleriyle yaşam alanlarının dekorasyonunu da tamamlar. Banyo ve mutfak gibi alanlarda kullanılan yaratıcı tasarımlar; uzunluk, montaj şekli ve renk açısından birbirinden ayrılır. Uzun ömürlü olması için dayanıklı materyallerle üretilen modeller, ihtiyaçları karşılarken ortama şık bir dokunuşta da bulunur. Ara muslukların sağladığı avantajlardan biri ise gömme rezervuar ve lavabo bataryalarının montajını kolaylaştırmasıdır.

VitrA’nın farklı koleksiyonlarında bulunan musluk modelleri, renk ve form alternatifleri de sunar. Kromdan siyaha, bakırdan altına kadar klasik ya da modern dekore edilen alanlarda bu farklı modeller tercih edilebilir. Klasik yuvarlak hatlara sahip olan modeller, yumuşak bir geçiş için uygundur. Bazı modeller ise minimal ve köşeli tasarımlarla sunulur. Modern tarza hoş bir dokunuş için köşeli modeller tercih edilebilir.

VitrA daha sağlıklı ve steril bir kullanım sağlanması amacıyla batarya musluk ürünlerinde yeni teknolojiler kullanır. Her ihtiyaca uygun tasarlanan ürünler, farklı fonksiyonlarıyla yaşam alanlarında kullanım kolaylığı sağlar. Ev dekorasyonuna hareket kazandıran musluk modelleri, kişisel zevklerin mutfak ve banyo gibi alanlara yansıtılmasını mümkün kılar. Yeni bir musluk almak ya da mevcut musluklarını yenilemek isteyenler, VitrA musluk modellerini değerlendirebilir.

Musluk Modelleri ve Özellikleri

Musluk bataryası bir evin mutfağından insanların yoğun olarak bulunduğu kamusal alanlara kadar çok çeşitli alanlarda kullanılır. Dolayısıyla musluk batarya modelleri, kullanım amacına uygun olarak çeşitli modellerde tasarlanır. Birden fazla musluk başı içeren armatürler; tasarruflu, dayanaklı ve ergonomik yapılarıyla kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırır. Zaman ayarlı, ankastre, termostatik ve fotoselli musluk çeşitleri, kullanım kolaylığını üst seviyeye çıkarır. Çevreye duyarlı olan zaman ayarlı bataryalar, genel kullanıma açık alanlarda önemli miktarda su tasarrufu sağlar. Modern tasarımlarıyla ön plana çıkan ankastre musluk modelleri ise yaşam alanlarına estetik bir hava katar.

Termostatik bataryalar sayesinde iki farklı batarya aynı anda istenilen sıcaklıkta kullanılabilir. Bu bataryalar arasında bulunan temassız modeller, hijyenin önem kazandığı kamusal alanlarda pratik bir kullanım sunar. Fotoselli musluk olarak da bilinen bu ürünlerde kızılötesi sensör teknolojisi kullanılır. Muslukta bulunan filtrenin arkasında bir alıcı bir de verici vardır. Eğer musluğun önünde biri varsa alıcı, ürün kızılötesi ışınları tanımlar ve suyu kontrol eden valfin açılmasını sağlar. Temassız lavabo bataryaları hem el değmeden çalışmaları hem de su tasarrufu sağlamaları sebebiyle son yılların en çok dikkat çeken modelleri arasında yer alır. VitrA Origin koleksiyonu metalik rengi ve minimal tasarımı ile banyolara şıklık katan duş bataryası modellerine sahiptir. Termostatik kartuşu sayesinde sıcaklığın ayarlanmasını sağlayan modeller, ısının belli bir seviyenin üzerine çıkmasını önler. Sıva üzerine kolaylıkla monte edilebilir.

Filtrelerin temizliği ise temiz suya erişim ve hijyenik kullanım için önem verilmesi gereken noktalar arasında bulunur. Bazı musluk modellerinde filtrenin çıkarılıp temizlenmesi için suyun kesilmesi gerekir. VitrA’nın işlevsel modellerinde ise su ana vanadan kapatılmadan filtreler çıkarılıp temizlenebilir. VitrA’nın bazı modeller kullanımı kolaylaştırmak amacıyla 90° ya da 180° açma-kapama parçalarına sahiptir. Bazı modeller ise klasik açma-kapama mekanizması ile kullanılabilir. Klasik musluklar, çıkış ucunda bulunan süzgeç sayesinde küçük parçaların ve partiküllerin sudan ayrıştırılmasını sağlar. Uzun ve kısa ölçülerde tasarlandığı için farklı alanlarda kullanılabilir.

Batarya Ara Musluk Çeşitleri

Musluklar sadece banyo ve mutfaklarda kullanılan ürünlerden ibaret değildir. Bu nedenle bataryalar, her ihtiyaca göre farklı özelliklerde üretilir. Batarya musluk bataryası çeşitleri; endüstriyel, banyo, mutfak ve lavabo olmak üzere 4 temel modele ayrılır. Banyolarda duvar üstü ve küvet bataryaları; lavabolarda ise ankastre, çanak ve elektronik bataryalar ön plana çıkar. Ayrıca uzun, kısa, köşe, çamaşır musluğu, ara musluk ve taharet musluğu en sık kullanılan çeşitler arasındadır.

Ara musluk modelleri temiz ve kirli suyun birbirine karışmaması için üretilir. Bu modeller çoğunlukla sıcak ve soğuk su girişleri, klozetler ve tezgâh altlarında kullanılır. Ara muslukların filtreli ve filtresiz olarak iki ayrı modeli bulunur. Filtreli ara musluk modelleri suyun içinde doğal olarak bulunan kireç, tortu ve kum taneleri gibi maddelerin geçişini engelleyerek suyun daha yumuşak ve temiz akmasına olanak sağlar. Filtreli musluklar belirli zaman aralıklarında sökülerek temizlenebilir. Farklı boyut ve renk seçeneklerinde üretilen ara musluklar, duvara paralel ya da dik olarak yerleştirilebilir.

Ara musluklar kullanım alanına göre tek ya da çift çıkışlı tasarımlarla sunulur. Sıcak ve soğuk suyun aynı anda kullanılması gereken alanlarda çift su çıkışlı modeller kullanılır. Tesisatın bu modeller için uygun olması, göz önünde bulundurulması gereken noktalar arasında bulunur. Klozetlerde kullanılan taharet muslukları, genellikle yalnızca soğuk su çıkışı için uygundur. Bazı modellerde ise sıcak ve soğuk suyu karıştırma özelliği bulunur. Bu sayede kullanıcılar kendi istedikleri sıcaklıkta suyu ayarlayabilir.

Banyo ara lavabo bataryası modellerinin montajında tesisat borularına dikkat edilmesi gerekir. Kurulumdan önce ana musluk vanası kapatılır. Musluk saat yönünde çevrilerek borularda kalan fazla su dışarı boşaltılır. Ardından uygun ekipmanlarla birlikte musluğun montajı gerçekleştirilir. Çamaşır makinelerinin bağlantısı için kullanılan ara musluklar ise hortum uçsuz tasarımlarla sunulur. Standart musluklardan farklı olarak bu muslukların uç kısmı geniş ve köşelidir. Bu sayede sıcak ya da soğuk su borularının takılması kolaylaşır.

Ara musluklar çoğu zaman dışarıdan görünmeyen bir noktada bulunsa da bazı durumlarda açıkta da bulunabilir. Bu durumda ürünlerin tasarımı ve renginin banyodaki diğer eşyalarla uyumlu olmasına dikkat edilir. VitrA, farklı tarzlara uygun olarak ara musluk modellerini çeşitlendirir. Krom, fırçalı nikel, altın ve bakır musluklar, parlak yüzeylere sahip olması sayesinde ortamda ışıltılı bir görünüm yaratır. Juno koleksiyonu ara muslukları, altın ve bakır renk alternatifleri yaratan tasarımları ile klasik bir dekorasyonda öne çıkan ögelerden biri haline gelir. İdeal basınç aralığında çalışarak kullanıcılara kolaylık sağlar. Mat siyah modeller ise modern banyolarda şık ve estetik bir görünüm yaratır.

Musluk Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Musluk alırken kullanıcıların dikkat etmesi gereken birkaç nokta bulunur. Bunlardan ilki, musluğun evin hangi alanında kullanılacağıdır. Kullanım amacı belirlendikten sonra ürünün teknik özellikleri göz önünde bulundurularak ortamın genel tarzına uygun bir model tercih edilir. Örneğin, yeni batarya mutfakta kullanılacaksa, mafsallı modeller incelenebilir. Bu modellerin oynar başlığı sayesinde suya kolaylıkla yön verilebilir, yıkama ve durulama gibi işlemler daha rahat gerçekleştirilir.

Musluklar su ile sürekli temas halinde olduğundan, musluk bataryası seçimi yapılırken kaliteli ve uzun ömürlü ürünler tercih etmeye dikkat edilmelidir. Bu noktada su tasarrufu sağlayacak filtreleme teknolojisi bulunan ve insan sağlığına zararlı olmayan materyallerden yapılan ürünler tercih edilebilir. Ürünün kaplaması da önemli bir noktadır. Paslanmaz çelik ve krom kaplamalar, ürünlerin çok daha uzun yıllar boyunca kullanılmasına yardımcı olur. Kaplama renginin seçiminde ise ortamın genel dekorasyonuna dikkat edilmesi faydalı olur. Banyo ve mutfaktaki diğer eşyaların rengi ile uyumlu renkte bir model seçilmelidir. Ayrıca, banyo bataryası çeşitleri arasından seçim yapılırken ürünlerin hijyenik kullanımı desteklemesine de dikkat edilir. Antibakteriyel malzemelerle üretilen musluk çeşitleri, insan sağlığını tehdit eden yabancı maddelerle teması en aza indirir.

Duvara ya da yerden monte edilen modeller için uygun alanın belirlenmesi gerekir. Tezgâh üzeri lavabo muslukları, tek hamlede su çıkışını sağlayan açma-kapama mekanizması ile öne çıkar. Bu parça sağa ve sola çevrilerek sıcak ya da soğuk su akışı sağlanır. Mutfaklarda kullanılan eviye muslukları ise duvara monte edilebilir. Banyo musluklarına göre oldukça uzun ve eğimli bir tasarıma sahip olduğu için eviye içinde bulaşık ya da gıda yıkamayı kolaylaştırır. Montaj sırasında rakor bağlantısına da dikkat edilmesi gerekir. Somun biçiminde bir parça olan rakor, tesisatta döndürülemeyen boruların uçlarının birleştirilmesini sağlar. Muslukların tesisat bağlantısı yapılırken uyumlu olduğu rakor çeşitlerinin kontrol edilmesi faydalı olur. Eviye ve lavabo musluk çeşitleri belirli bir basınçta su çıkışını gerçekleştirir. Basıncın normalden az ya da çok olması hem muslukların ömrünün kısalmasına hem de suyun verimli kullanılamamasına neden olur. VitrA’nın 3 ile 5 bar aralığında su çıkışını gerçekleştiren ideal muslukları, basınç değişimleri nedeniyle yaşanacak olumsuz durumların önüne geçer.

Devamını OkuDevamını Gizle

Filtrele
SEÇİMİ DARALT
Fiyat Aralığı Bilgi
Yükleniyor..
araması için 3 ürün bulundu.
 • Kampanyalı
  Ara Musluk
  683789
  Ara Musluk
  997,00 TL
 • Kampanyalı
  Ara Musluk
  683790
  Ara Musluk
  997,00 TL
 • Kampanyalı
  Ara Musluk
  683791
  Ara Musluk
  798,00 TL
Karşılaştır
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:3 
 
Teknik Özellikler
Tamamlayıcı Ürünler
İndirilebilir Dosyalar
Değiştirilebilir Özellikler
Genel Bilgiler
Tüm Ürünler
Ürün Sihirbazı
Tasarım:
Koleksiyonu İncele
Koleksiyonu
Tümünü İndir
Ürünler
Banyolar
Videolar
İçerik
İnternet sitemizde yer alan tüm perakende satış fiyatları Tavsiye Edilen KDV Dahil Satış Fiyatı niteliğindedir. Satış noktalarının tavsiye edilen satış fiyatlarının altındaki fiyatlarla satış yapma hakları mevcuttur.
Lütfen kvkk metnini okuyup onaylayınız
Lütfen üyelik sözleşmesi metnini okuyup onaylayınız
Lütfen mailinizi giriniz
Lütfen telefonunuzu giriniz
Lütfen kvkk metnini işaretleyiniz giriniz
Lütfen kvkk metnini işaretleyiniz giriniz
Lütfen adınızı giriniz
Lütfen soyadınızı giriniz