Basın Odası- VitrA Türkiye

4 Yeni Seramik Serimize “Interior Innovation “ ve “Good Design” Ödülü!

Terra Nova, Fango Mix ve Provence’a İnovasyon Ödülü!

VitrA’nın Terra Nova, Fango Mix ve Provence serileri, dünyanın prestijli ödüllerinden “Interior Innovation Award 2015”in sahibi oldu. Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen IMM Fuarı kapsamında 2002 yılından bu yana hayata geçirilen Interior Innovation Award, mobilya ve dekorasyon sektörünün en inovatif ürünlerini seçiyor. Bu yıl, VitrA’nın geometrik dekorlarıyla öne çıkan yer karosu Terra Nova, dokulu görünümüyle beğeni toplayan Fango Mix ve klasik şıklık sunan Provence duvar karosu ödüle layık görüldü.

VitrA, tasarımı teknolojiyle buluşturarak değer katan fonksiyonel ürünleriyle, geçtiğimiz yıl da 17 prestijli ödülün sahibi olmuştu.

Pera’ya “Design Turkey”den İyi Tasarım Ödülü!

Günün ağarmasıyla birlikte azalan gün ışığından esinlenilerek tasarlanan Terra Nova serisi, geometrik desenli romantik dekorları ve natürel renkleriyle, mekânlara farklı bir tarz katıyor. Sıcak ve çağdaş bir atmosfer yaratan serinin farklı boyutları bulunuyor. Vanilya, tütün rengi, nero ve kahverengi renk alternatifleriyle sunulan seri, kaydırmazlık özelliğine sahip. Serinin, üzerinde 8 farklı deseni bulunan dekor alternatifi de mevcut.

Güneşin doğmasıyla renklenen ve hızlanan hayatı temsil eden Life konseptiyle oluşturulan Fango Mix serisi; doğal taş, ahşap ve betondan ilham alan dokuları; koyu gri, beyaz ve noche renkleriyle birleştirerek mekânlara taşıyor. 80x80 cm, 60x60 cm ve 22,5x90 cm boyutlarındaki seri; modern bir tasarım ortamı yaratılmak istenen tüm mekânlarda kullanılabiliyor.

Modern mekânlara klasik bir atmosfer katan Provence duvar karoları, derin rölyefleri, çizgili ve geometrik dekorlarıyla, Provence tarzına özgü doğallığı yansıtıyor. En güzel örnekleri Versay Sarayı’nda bulunan ve “Boiserie” olarak adlandırılan ahşap duvar panellerden ilham alan seri, altın kaplamalı alternatifleriyle mekânları şık yaratıyor. Romantizm ve nostalji havası estiren pudra tonlarının mat ve eskitilmiş görünümü, değerli taş ışıltılarıyla kontrast yaratıyor.

VitrA’nın; ahşap görünümlü porselen karo serisi Pera, “Design Turkey 2014” kapsamında, “iyi tasarım” ödülüne layık görüldü. VitrA tasarım ekibinden Selma ve Erden Gülkan’ın imzasını taşıyan Pera; evin bütünü ve dış mekânlar olmak üzere hem zeminde hem de duvarda kullanılabiliyor.Ahşap yüzeylerin zenginliğini mekanlara yansıtan Pera serisi bugüne kadar Reddot Product Design Award 2014 ve Iconic Awards 2014 kapsamında ödüle layık görüldü.

VitrA’nın İstanbul’dan ilham alan Pera serisi, siyah ve beyazın zıtlığını sofistike bir uyumla sunarak, adını aldığı semt gibi, geçmişi günümüzle harmanlıyor. Rölyef deseninin de aralarında yer aldığı 3 farklı desenle tasarlanan seri, ahşabın yalınlığını ve doğallığını mekanlara taşıyor. Reddot Product Design Award 2014 ve Iconic Awards 2014 kapsamında ödüle layık görülen Pera, 20x120 cm boyutunda yer ve duvar karolarından oluşuyor.