Tarayıcınız desteklenmiyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

VitrA - Artema 2019 Koleksiyonları

Banyo Çözümleri

Banyo Koleksiyonları

PLURAL

Lüksün yeni tanımı: Hayatı paylaşmak

Terri Pecora ve VitrA Tasarım Ekibi iş birliğiyle tasarlanan VitrA Plural koleksiyonu, ortak banyo alanlarındaki ritüellerin mirasından esinlenerek, geleneksel banyo mekanını bugüne tercüme ediyor. İnsanların buluştuğu, kendileri, arkadaşları ve aileleriyle bağ kurduğu bir paylaşım alanı olarak tanımladığı banyoyu, “sosyal bir merkez” gibi konumlayarak “evin yeni kalbi” yapmayı hedefliyor.

Dünyanın saygın tasarım ödüllerinden iF, Good Design ve Edida’yı almaya hak kazanan Plural, mekanı değerlendirmek için yeni kullanım şekilleri öneriyor. Koleksiyonda, banyoda genellikle görülmeyen nötr bir renk paleti ile ahşap bitişlere sahip ürünler bulunuyor. Böylece evin sıcaklığı ve evde olmanın yarattığı iyi duygular banyoya taşınıyor. Banyodaki beyaz hakimiyeti, yerini mat tonlardaki bej, vizon ve siyah gibi renklerle bırakıyor. Birbirleriyle uyumlu renkler, koleksiyonun zarif seramiklerinde buluşuyor.

VitrA Plural, Amerikan cevizi tezgahlarla ahşabın sıcaklık ve zarafetini banyolara taşıyor. Estetik görünümü tamamlayan metal ayaklar, ahşabın yanı sıra farklı renklerdeki seramik tezgahlarla da kombinlenebiliyor. Koleksiyon, üç yenilikçi sifon çözümüyle, lavaboları duvara dayalı olmaktan kurtararak banyonun herhangi bir yerine, istenen açıyla yerleştirilmesine olanak tanıyor. Koleksiyonun farklı derinlikteki çanak, monoblok ve etajerli lavabo kombinleri, banyoda etkileşimi artırıyor. Dikey ve yatay aynalar ise hareket edebilir yapısıyla esnekliği ve paylaşımı destekliyor.

EQUAL

Cesur yalınlık

Claudio Bellini ve VitrA Tasarım Ekibi iş birliğiyle tasarlanan Equal koleksiyonu, yalın bir düzenle cesur ve karakterli bir banyo yaratıyor. Yalın tasarım anlayışı, şehrin kalabalığında her anlamda dengede olmanın kısa yolunu sunuyor. Koleksiyon, çeşitli ihtiyaç ve beklentileri uyumla karşılarken, tüm gürültüyü dışarda bırakıyor.

Mantık ve duygu arasındaki dengeyi temsil eden Equal, düzenli ve köşeli, aynı zamanda yuvarlak ve yumuşak formlarıyla, banyoda benzersiz bir uyum yakalıyor. Cesur yaklaşımıyla, basit mimari ögeleri tüm temel olanaklarını zorlayarak kullanıyor. Mekanın duygusal ve rahatlatıcı atmosferini güçlendirmek için, soğuk ve sıcak materyalleri seramik ve ahşap formunda bir araya getiriyor. Siyah metal detayların vurgusu, koleksiyonun zamana meydan okuyan karakterini destekliyor.

Özel bir mobilya olarak tasarlanan Equal asma lavabo dolabı, mekanı ferahlatıyor. Duvara monte, tezgah üstü ve çift hazneli etajerli alternatifleri, köşe ve çizgi dengesiyle dikkat çekiyor. Üç farklı versiyon, kesintisiz zemin yüzeyi sayesinde temizleme kolaylığı sunuyor. Lavabo alanıyla sınırlı olmayan Equal saklama alanı, daha fazla kişiselleştirilebilir saklama çözümleri sunuyor.

VitrA Rim-ex teknolojisine sahip Equal klozetler ise temizlenmesi zor hazne içi kanalları ortadan kaldırıyor. Zararlı bakterilerin üremesini engelliyen teknoloji, zahmetsiz temizlik ve üstün hijyen sağlıyor.

Kumanda Panelleri

Vetro

VitrA Tasarım Ekibi’nin imzasını taşıyan Vetro kumanda panelleri ise camdan üretiliyor. Siyah ve beyazın yanına eklenen bej ve vizon alternatifleriyle, banyodaki seramik ürünlerle uyum sağlıyor. İki farklı butonuyla su tasarrufu sunan kumanda panelleri, banyoda bütünsel tasarımı destekliyor.

Yıkanma Alanları

V-Stone

VitrA’nın özel bir malzeme olan solid stone ile ürettiği V-Stone duş tekneleri, yüzeylerdeki doğal taş görünümünü duşta da sürdürüyor. V-Stone’un doğal taş hissi veren mat yüzeyi, kaydırmazlık özelliğiyle duş keyfini güvenli hale getiriyor. Yeni eklenen bejin yanı sıra, antrasit, gri ve beyaz renklerde zengin ebat alternatifleriyle sunulan duş teknesi, zemine gömülerek kesintisiz yüzeyler yaratılmasına olanak tanıyor. Tasarımda bütünselliği yakalamak için, V-Stone’da metalin yanı sıra, solid stone sifon kapağı seçeneği de bulunuyor.

4 Life COCOON Küvet

Rafine beğenilere hitap eden özgün tasarımıyla farklılaşan 4 Life Cocoon küvetlere, istenirse hidromasaj fonksiyonları eklenebiliyor.

Armatürler

VitrA Origin

Sessiz zarafet

VitrA Tasarım Ekibi tarafından tasarlanan Origin koleksiyonu, VitrA’nın banyo koleksiyonlarıyla uyumlu armatür ve aksesuarlardan oluşuyor. VitrA markalı armatürler, yumuşak hatları ve yalın inceliğiyle, sırandanlıktan uzaklaşıyor. Alışılagelmiş batarya ve aksesuar algısına meydan okuyan Origin, banyoda bütünsel bir cazibe sunuyor.

Minimalizmi incelikle şekillendiren Origin koleksiyonu, benzersiz uyumuyla tüm banyolarda özgün bir tamamlayıcı olarak konumlanıyor. Heykelsi tasarımıyla 150’den fazla ürün barındıran koleksiyon, farklı zevklere hitap ediyor.

Origin’in ince tasarımı, VitrA’nın endüstriyel ustalığı sayesinde volanlardaki ince metal oymacılığıyla güçleniyor. İnce ve yalın tasarımıyla öne çıkan Origin’nin lavabo bataryaları, 4 farklı ebat ve renkte üretiliyor. Krom, mat siyah, fırçalı nikel ve bakır renkleri, banyo bataryalarına da taşınıyor. Seriyle uyumlu banyo aksesuarları ise armatürlerin renklerini takip ediyor.

Artema Brava

Artema’nın Brava armatür serisi, ince ama kendinden emin keskin çizgileriyle, banyolara cesur bir şıklık getiriyor. Pentagon tasarım ofisinin imzasını taşıyan Brava, daha ince, yalın ve ikonik bir tasarıma kavuştu. Suyu tasarruflu kullandıran ve kolay temizleme özelliğiyle hayatı kolaylaştıran seride, lavabo ve banyo bataryalarının, standart ve ankastre seçenekleri bulunuyor.

AquaHeat Termostatik Banyo ve Duş Bataryaları

Artema’nın AquaHeat termostatik banyo ve duş bataryaları, banyoda su sıcaklığının istenen dereceye kolayca sabitlenmesine ve 38 derecenin üstüne güvenli bir şekilde çıkılmasına olanak tanıyor. Özel iç gövde tasarımı, armatür yüzeyinin her zaman güvenli bir sıcaklıkta kalmasını sağlıyor. Yanma ve üşüme riskini ortadan kaldıran AquaHeat, kesintisiz bir duş keyfi sunuyor. Suyun akışını kontrol eden tasarruf butonu ise doğal kaynakların korunmasına destek oluyor.

Karo Çözümleri

ColorCode

Yüzeyleri harekete geçiren çeşitlilik

Farklı malzeme ve formatların sofistike bir uyumunu sunan ColorCode, dinamik ve fonksiyonel tasarıma olanak tanıyarak mimar ve tasarımcıları güçlendiriyor. Sıcak ve soğuk renkleriyle ColorCode, betonun kentsel karakterini, ahşap unsurların zarafetini, çakıllarla yaşayan taş ruhunu ve seramiğin hep yeni kalan güzelliğini benzersiz bir uyumla bir araya getiriyor. Parlak metal de yarattığı vurguyla yaklaşıma katkı sağlıyor.

URBANCRETE

Brüt betonun güçlü ve zamana meydan okuyan karakterini çağdaş mimariye katan colorbody porselen karo koleksiyonu Urbancrete, sofistike bir karma sunan ColorCode yaklaşımının sıcak ve soğuk renklerini, etnik ve geometrik altıgen dekorlarla tamamlıyor. Urbancrete, dayanıklı colobody bünyesi, güçlü kaydırmazlık özelliği ve temizlenme kolaylığı ile yüksek trafikli genel kullanım alanlarında uzun yıllar kullanım sağlıyor.

METALCRETE

Metali betonla yeniden yorumlayan porselen karo koleksiyonu Metalcrete’te, endüstriyel tasarımın temel malzemesi metal levhalar, büyük boyutu ve ışıltısıyla porselenin sakinliğine göz alıcı bir dokunuş katıyor. Koleksiyon siyah ve bronz renklerini modüler ebatlarla sunarak döşeme çeşitliliği sağlıyor.

SCALE

Büyük boyutun mimari değerini ortaya çıkaran porselen karo koleksiyonu Scale, bütünsel bir monokrom görüntü ve ColorCode yaklaşımının tüm sıcak ve soğuk renkleriyle uyum sağlıyor. Esnek ve dayanıklı yapısıyla Scale, mimarlar için iç ve dış mekan uygulamalarında geniş çözümler sunuyor.

CEPPOSTONE

İtalyan Ceppo di Gré’yi yorumlayan colorbody porselen karo koleksiyonu Ceppostone, antik çağlardan bugüne iri taneli çakıl taşı dokusuyla karakteristik bir kullanım sağlayan özel taşı yeninden yorumluyor. ColorCode yaklaşımındaki gri ve vizonu, modüler ebatlarla bir araya getiren koleksiyon, colorbody bünyesinin dayanıklılığı sayesinde tüm kullanım koşullarına uyum sağlıyor.

URBANWOOD

İskandinav ahşabını modern dokuya sakince taşıyan porselen koleksiyonu Urbanwood’da, doğal ahşap, beton ile uyum sağlayarak şekil buluyor. Yüksek kaydırmazlığa sahip yüzeyi sayesinde Urbanwood, ticari ve kamusal alanlarda da güvenli kullanım sağlıyor.

Natural Stone

Doğal bir atmosfer

VitrA, farklı alternatifleri bir araya getirerek doğal taştan ilham alan malzeme portföyünü zenginleştirmeye devam ediyor. Akışkan formatlar, farklı dokular ve gri tonlarındaki doğal renkler; çeşitliliği artıyor. Aynı renk zarafeti ve gerçek sadelik üstüne kurulan koleksiyonların her biri, doğal taştan ilham alan yeni alternatifler sunuyor.

CEPPOSTONE

İtalyan Ceppo di Gré’yi yorumlayan colorbody porselen karo koleksiyonu Ceppostone, antik çağlardan bugüne iri taneli çakıl taşı dokusuyla karakteristik bir kullanım sağlayan özel taşı yeninden yorumluyor. ColorCode yaklaşımındaki gri ve vizonu, modüler ebatlarla bir araya getiren koleksiyon, colorbody bünyesinin dayanıklılığı sayesinde tüm kullanım koşullarına uyum sağlıyor.

CARDOSTONE

İtalyan Alpleri’nin sağlam taşı Cardoso’dan esinlenen colobody porselen karo koleksiyonu Cardostone, Cardoso taşının doğal yapısındaki beyaz damarlar, taşın doğal rengi gri ve antrasitin yanı sıra, bej ve beyaz renk seçenekleriyle hafif soğuk bir seçki sunuyor. Taş dokusunu en gerçekçi haliyle yansıtan rölyefli yüzey seçeneği ise taşın güçlü doğasını yansıtıyor. Cardostone, yüksek kaydırmazlık özelliği, temizlenme kolaylığı ve içeride yaratılan estetiği dış mekana taşımayı sağlayan özel kalınlık alternatifleriyle, çağdaş bir atmosfer sunuyor.

STONELEVEL

Beton ve taşı bir yüzde birleştiren colorbody porselen karo koleksiyonu Stonelevel, doğal taşın tanecikli yapısı ve brüt beton dokusunu, doğal sıcak tonlarla buluşturarak diğer doğal taş görünümlü koleksiyonlardan ayrışıyor. Modüler ebatları ve organik çizgilerden oluşan rölyef dekorlarıyla Stonelevel, döşeme çeşitliliğine imkan tanıyor.

mode

Modern banyolar için renk kombinasyonları

Bugüne kadar güvenli tasarım algısıyla beyaz, banyoların hakim rengi olarak ön plana çıktı. Uzun vadeli değerlendirildiğinde ise her zaman riskle özdeşleştirildi. VitrA Tasarım Ekibi, banyoda renk kullanımını teşvik etmek ve zamana meydan okuyan banyolar tasarlayabilmek için, Mode renk kombinasyon sistemini geliştirdi. mode, zeminle uyumlu banyo duvarlarında ton-sur-ton ve kontrast renklerle aksan yaratırken, rölyef dokularla duvarlara hareket katıyor.

Dört renk paleti üstüne kurulu mode, kullanıcısının tarzını yansıtan banyo atmosferleri yaratmaya olanak tanıyor. Sistemdeki her kombinasyon kiti, ilhamını doğadan alan bir rengin açık ve beyaza yakın tonlarını çarpıcı bir aksan yaratacak kontrastıyla birleştiriyor. 30x90 cm ebadındaki duvar karoları, balıksırtı dekoruyla yüzeylere hareket katıyor.

mode sistemi, kombinasyonları zenginleştirmek için sistem, renk ve ton çeşitliliğinin yanı sıra, ebat çeşitliliği de sunuyor. Son dönemin trend mat yüzeylerini, kolay temizlenen, ince ve hafif teknolojisiyle sunan mode; banyodaki yıkanma, dinlenme, saklama ve rahatlama alanlarını renklerle ayrıştırmak için akıllı çözümler sunuyor.

mode#01 : Dinlendirici ve ferahlatıcı yosun grisi x Tutkulu ve enerjik lava kırmızısı

mode#02 : Sıcak ve güvenli kil beji x Huzurlu ve dengeli zümrüt yeşili

mode#03 : Canlandırıcı ve harekete geçirici terra rosa pembesi x Asil ve konforlu safir mavisi

mode #04 : Sağlam ve dayanıklı doğal taş grisi x Sıcak ve mutlu amber sarısı

retromix

Hep yeni kalan atmosferler için geometrik desenler sistemi

VitrA, geleneksel karo desenlerini yeniden yorumladığı retromix karo serisiyle, modern mekanlar tasarlanmasına olanak tanıyor. Farklı coğrafyaların zaman içinde evrenselleşmiş geleneksel desenleri içinden geometrik formlara odaklanıyor. Geçmişin izi, aynı zamanda el yapımı hissi veren etnik renklerdeki duvar karolarına yansıtılıyor. Mekan tasarımının değişen atmosfer beklentisine cevap verecek bir sistem olarak geliştirilen retromix, kendi içindeki renk ve desen kombinasyonlarının yanı sıra, VitrA’nın diğer koleksiyonlarıyla yakaladığı uyumla fark yaratıyor.

10x10 ve 15x15 ebatlı kare sistem yapısıyla retromix, hem uygulama kolaylığı hem de yaratıcılığa imkan sağlayan bir döşeme çeşitliliği sunuyor. Grafik etkisi yaratan siyah-beyaz kontrastını sıcak ve soğuk çimento grisiyle zenginleştiriyor. Dört farklı etnik renkteki duvar karoları ise koleksiyonu benzersiz kılıyor. Farklı desenleri siyah - beyaz, sıcak - soğuk çimento grisi renk kombinasyonlarıyla zenginleştiriyor.Değişik büyüklüklerdeki geleneksel desenlerin birlikte farklı kompozisyonlarda kullanılabileceği güçlü bir grafik dil yaratarak sayısız atmosfer tasarımına ilham veriyor. Geometrik formlardaki geleneksel desenleri 3 farklı ölçekte derinleştirerek yüzeylere boyut katıyor. Ayrıca, farklı genişlikteki mekanlar için hiyerarşik ve yaratıcı döşeme alternatifleri sunuyor.

Basın Odası
5. İstanbul Tasarım Bienali heyecanı bir yandan İstanbul’un iki kıtasına yayılan yerleştirmelerle, bir yandan dijital gösterimler ve buluşmalarla tüm hızıyla sürüyor
haberin devamını oku
VitrA’nın 2021 için tasarladığı en yeni porselen karo koleksiyonlarından Urban Travertino, doğal taş görünümlü dokusuyla güncel dekorasyon trendlerine cevap veriyor.
haberin devamını oku
VitrA’nın geliştirdiği V-Care akıllı kumanda paneli, otomatik yıkama seçeneği ve el değmeden kullanım özelliğiyle, toplu kullanım alanlarının daha hijyenik hale getirilmesine olanak tanıyor.
haberin devamını oku

Sana Uygun Ürünü Bul

Hemen Başla
Teknik Özellikler
Tamamlayıcı Ürünler
İndirilebilir Dosyalar
Değiştirilebilir Özellikler
Genel Bilgiler
Tüm Ürünler
Ürün Sihirbazı
Tasarım:
Koleksiyonu İncele
Koleksiyonu
Tümünü İndir
Ürünler
Banyolar
Videolar
İçerik
İnternet sitemizde yer alan tüm perakende satış fiyatları Tavsiye Edilen KDV Dahil Satış Fiyatı niteliğindedir. Satış noktalarının tavsiye edilen satış fiyatlarının altındaki fiyatlarla satış yapma hakları mevcuttur.
Lütfen kvkk metnini okuyup onaylayınız
Lütfen üyelik sözleşmesi metnini okuyup onaylayınız
Lütfen mailinizi giriniz
Lütfen telefonunuzu giriniz
Lütfen kvkk metnini işaretleyiniz giriniz
Lütfen kvkk metnini işaretleyiniz giriniz
Lütfen adınızı giriniz
Lütfen soyadınızı giriniz