Basın Odası- VitrA Türkiye

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, ilk yılından bu yana katıldığı UNICERA’da,2014’teki yeniliklerini tanıttı.

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, yeni banyo ve karo ürünlerini; seramik, inşaat ve yapı malzemeleri sektörünü bir araya getiren 26. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA’da tanıttı. Grup fuardaki 1.000 m2’lik standında; VitrA, Artema, Villeroy&Boch ve Burgbad markalarının 2014’teki yeniliklerini paylaştı. Banyo ürünlerine, bu yıl, su tasarruflu ürünler, yeni inovasyon ve tasarımlar damgasını vurdu. Şehir ve malzemelerden ilham alan karo koleksiyonu, banyo ve mutfakların dışında farklı mekanlardaki kullanımıyla dikkat çekti. 1000x3000 mm ebadındaki karo, ziyaretçileri şaşırttı.

Klozet Temizliğinde Yeni Dönem

VitrA’nın bu yıl en çok öne çıkan banyo ürünü, Rim-ex klozet oldu. Kanalsız iç haznesiyle klozet temizliğinde yeni bir dönem başlatan Rim-Ex; kolaylıkla temizlenebiliyor, standart klozetlere oranla %95 daha hijyenik bir ortam sunuyor. Banyoların gizli detaylarından kontrol panelleri ise VitrA’nın Select serisiyle renkli bir dünya sunuyor. 2014’ün yenilikleri arasında yer alan VitrA Kaydırmaz ise tüketiciler tarafından mevcut küvet ya da duş teknelerine kolayca uygulanarak, kaydırmazlık özelliği kazandırıyor. Yeni yıkanma ünitesi Veo, tek tek ya da farklı kombinasyonlarla bir araya getirilebilen duş kolonu, çamaşır sepeti ya da makine ünitesiyle, farklı ihtiyaçlara komple çözüm sunuyor.

Şehirlerden İlham Alan Karolar

VitrA’nın farklı şehirlerden ilham alarak tasarladığı karolar; taş, mermer, beton, ahşap gibi dokularla, porselen ve seramiğe hayat veriyor. Koleksiyonda, Londra’dan esinlenen Piccadilly, Roma sokaklarını eve taşıyan Trevi, mermerin doğallığını farklı elementlerle buluşturan Brooklyn, doğal renkleri modern çizgilerle birleştiren Millenium gibi seriler bulunuyor. UNICERA’da ziyaretçilerin beğenisine sunulan karolar arasında, meşe ve venge görünümüyle en inovatif ürün ödülüne layık görülen Samba yer karosu gibi yeni ürünler de yer alıyor.

Karo Ebadında Devrim

VitrA, büyük ebatlı porselenin mucidi İtalyan Laminam firmasıyla güçbirliği yaparak, 1000x3000 mm ebadında karoyu Türkiye’ye kazandırdı. Doğal taş, seramik, beton, metal ve ahşap yüzeyleri ile 5 ayrı dokuya sahip karolar, istenen ebatta kesilebiliyor.

Artema Standartları Zorlamaya Devam Ediyor

Artema bu yıl, su tasarrufu sağlayan ürünleriyle dikkat çekiyor. Artema tasarım ekibinin hazırladığı X-Line armatür serisi, güçlü ve ayırt edici tasarımıyla suyun akış hızını ayarlayan özel kartuşu sayesinde, %40 oranında su tasarrufu sağlıyor. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun sürdürülebilirlik anlayışının ürünü Q-Line Ecosmart, sadece kumanda kolu orta pozisyonda iken soğuk su akışı sağlayan, ancak kullanıcı istediği zaman sıcak su alınabilen, böylece kombinin gereksiz yere çalışmasını engelleyen özelliğiyle dikkat çekiyor. Doğa dostu ürün, 17 ton suyu ısıtacak enerjiden tasarrufu hedefliyor.