Basın Odası- VitrA Türkiye

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, VitrA ve Burgbad Markalarıyla ISH Frankfurt’ta Gövde Gösterisi Yaptı

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, 12-16 Mart 2013 tarihlerinde düzenlenen, banyo alanında dünyanın en büyük organizasyonlarından ISH Frankfurt’ta, yaklaşık 2.000 metrekarelik bir alanda, VitrA ve Burgbad markalarının yeniliklerini sergiledi. VitrA, Fransız tasarımcı Christophe Pillet’nin imzasını taşıyan standında, yalın, işlevsel ve erişilebilir tasarımlar ile akıllı çözümlerin öne çıktığı ürünlerinin yanı sıra; yeni malzeme ve yüzeylerdeki yetkinliğini gözler önüne serdi. Burgbad ise Bottega+Ehrhardt Architects tarafından tasarlanan standında, banyoları sıcak ve samimi yaşam alanlarına dönüştüren tasarım yaklaşımını yansıtan ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Farklı Hedef Kitlelere Yönelik Seriler...

Fuara bu yıl 15. kez katılan VitrA’nın standındaki tüm ürünler; farklı hedef kitlelerin ihtiyaçları analiz edilerek tasarlandı. Pillet’nin imzasını taşıyan Memoria serisi ve Ross Lovegrove’un VitrA için tasarladığı yeni İstanbul serisi infinit teknolojisiyle mimari tarzların talep ettiği ince ve keskin hatları sunuyor.Fonksiyonel ve erişilebilir bir aile banyosu olarak Pentagon tarafından tasarlanan Nest; çocuk basamağı, çamaşır sepeti gibi ek ürünlerle zenginleşiyor; banyoları İskandinav tarzının yalın ve fonksiyonel tasarımlarıyla buluşturuyor. Seramik ağırlıklı ürünlerden oluşan Metropole serisi ise hijyen ve konforu bir arada sunan ürünleriyle öne çıkıyor.

VitrA İnovasyon Merkezi’nden Fark Yaratan Yenilikler...

İnovasyonu kurum kültürü olarak benimseyen VitrA; alışılmamış çözümler ve fonksiyon odaklı yeniliklerle, tüketicilerin hayatını kolaylaştıran, yaşam kalitesine katkıda bulunan ürünler tasarlamaya devam ediyor.
*DÜNYADA İLK: Deterjan haznesi ve girintisiz yüzeyiyle kadınların temizlik ve hijyen kaygılarına son veren; bakım kolaylığı sağlayan klozetler VitrA patentiyle satışa sunuluyor.
*Dar banyolarda yer kazandıran katlanabilir duş kabinleri...

Tasarımcılara Sonsuz Form Özgürlüğü Sunan Malzeme Teknolojisi...

VitrA; seramik hammaddesiyle yola çıkan, sağlık gereçlerinde akriliğin, karoda porselenin kullanılmasıyla alternatif malzeme arayışlarını sürdüren sektöre, Infinit by VitrA teknolojisiyle, mineral dökümü kazandırıyor. Infinit teknolojisinin olanakları, lavaboların görünümünü tümüyle değiştiriyor. Kıvrımlı dönüşler ortadan kalkıyor; hatlar keskinleşiyor, kenarlar inceliyor. Infinit malzemesi, kolay temizlik, bakım ve tamir olanağı sunuyor. Özel bir işlemle beyazlatılan lavabolar, ilk günkü gibi beyaz ve parlak kalıyor. Yeni malzemesinin sağladığı renk çeşitliliğiyle, banyoda günün trendlerini yakalayarak farklılaşmak isteyenlere hitap ediyor.