Basın Odası- VitrA Türkiye

Iconic Awards’tan VitrA’ya 3 ödül...

VitrA, German Design Council (Alman Tasarım Konseyi) tarafından düzenlenen, disiplinlerarası mimarlık yarışması Iconic Awards'tan 3 ödül birden aldı. VitrA’nın ahşap görünümlü porselen karo serileri Samba ve Pera; klozet temizliğinde yeni bir dönem başlatan inovatif ürünü Metropole Rim-ex, Iconic Awards 2014’te ürün kategorisinde ödüle layık görüldü.

VitrA tasarım ekibinden Selma ve Erden Gülkan’ın imzasını taşıyan Samba ve Pera ile Alman endüstriyel tasarım stüdyosu NOA tarafından dizayn edilen Metropole Rim-ex; yenilikçi, vizyoner, sürdürülebilir tasarım kriterleriyle değerlendirildi. VitrA’nın ürünleri bugüne kadar; EDIDA, Good Design, iF, PlusX, Red Dot, Wallpaper, Interior Innovation ve Design Plus gibi dünyaca ünlü tasarım ödüllerini almaya hak kazandı.

VitrA’nın Rio’dan alınan ilhamla tasarlanan bej, açık meşe ve venge renkteki ahşap görünümlü porselen karo serisi Samba, doğanın güzelliğini şehir ortamına taşıyor. Çok yönlülük ve sonsuz sayıda renk şemasıyla uyumlu bir şekilde kombinlenen 20 x 120 cm boyutundaki ürünler, birlikte veya ayrı olarak da kullanılabiliyor. Seri, kırmızı, sarı, turkuvaz ana motif renkleri ve doğal görünümüyle dikkat çekiyor.

VitrA’nın İstanbul’dan ilham alan Pera serisi, siyah ve beyazın zıtlığını sofistike bir uyumla sunarak, adını aldığı semt gibi, geçmişi günümüzle harmanlıyor. Rölyef deseninin de aralarında yer aldığı 3 farklı desenle tasarlanan seri, ahşabın yalınlığını ve doğallığını mekanlara taşıyor. Pera, 20x120 cm boyutunda yer ve duvar karolarından oluşuyor.

Özel kanalsız tasarımı sayesinde bakteri üremesini engelleyen Rim-ex klozet, Alman endüstriyel tasarım stüdyosu NOA tarafından dizayn edildi. Geniş ürün yelpazesiyle her banyoya uyum sağlayan Rim-ex, VitrA’nın Metropole serisi ile birlikte kullanılabiliyor.