Tarayıcınız desteklenmiyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

VitrA Danışma Hattı: 0850 311 70 70
İTÜ ve YTÜ’lü öğrencilerin, Fas’ta inşa ettiği sürdürülebilir konut projesine 5 ödül birden!

İTÜ ve YTÜ öğrencilerinden oluşan Team Bosphorus, Solar Decathlon Africa 2019’dan 3 birincilikle döndü. Önerdikleri ReYard adlı sürdürülebilir konut projesiyle Nisan 2018’te finale kalan Team Bosphorus, projesini inşa etmeye hak kazan 20 takım arasına girdi. Projenin Fas’ın Benguerir kentindeki inşa süreci, aralarında VitrA’nın da bulunduğu kurumların desteğiyle tamamlandı.

Amerikan Enerji Bakanlığı’nın 2002’den bu yana iki yılda bir düzenlediği Solar Decathlon yarışmasının Afrika etabı, 13-27 Eylül tarihlerinde Fas’ın Ben Guerir şehrinde gerçekleştirildi. Üniversite öğrencilerine yönelik uluslararası sürdürülebilir konut tasarım yarışmasının Afrika etabına Türkiye'yi temsilen Team Bosphorus katıldı. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerini bir araya getiren ekibin ilk 20'ye kalarak Fas’taki Green Energy Park’ta inşa etmeye hak kazandığı ReYard projesi, aralarında VitrA'nın da bulunduğu markaların desteğiyle hayata geçirildi. Team Bosphorus, Solar Decathlon Africa’dan toplam 3 ödülle döndü.

20 ülkedeki 54 üniversiteden 18 takımın ve 1.200 öğrencinin mücadele ettiği yarışmada, inşa edilen konut projeleri 10 farklı kategoride değerlendirildi. Team Bosphorus, ReYard projesiyle “İnovasyon”, “Mühendislik ve Yapı” ile “Sosyal Farkındalık” kategorilerinde en yüksek puanı alarak birinci oldu. Ayrıca “Pazar Potansiyeli” ve “Mimarlık” kategorilerinde beşinci sırada yer aldı.

Yarışma komitesi, ilk 20’ye kalan bütün ekiplerden, 5 kişilik Faslı bir ailenin yaşayacağı, ülkenin geleneksel yapı malzemesi olan toprağın kullanıldığı bir konut projesi tasarlanmasını istedi. Team Bosphorus ekibi, Mardin ve Urfa’daki kerpiç evlere de çok benzer, bugünün yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynaklarıyla bir araya getirerek, özelde Fas, genelde ise Afrika kıtası için yeni, yerel, ekonomik, ekolojik ve sürdürülebilir bir konut projesi önerdi. ReYard adlı proje, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden 12’siyle uyumluluk gösteriyor.

Basın Odası
Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin, Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlediği 12. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nın kazananları belli oldu.
haberin devamını oku
VitrA, online etkinlik olarak düzenlediği tasarımcı buluşmalarının üçüncüsünde, Arik Levy ve Terri Pecora’nın ardından mimar ve tasarımcı Claudio Bellini’yi ağırlayacak.
haberin devamını oku
Ürünlerini insan sağlığını düşünerek tasarlayan VitrA, inovasyon merkezinde geliştirdiği yeni nesil pisuvarlarla, ortak kullanım alanları için hijyenik ve tasarruflu bir alternatif sunuyor.
haberin devamını oku

Sana Uygun Ürünü Bul

Hemen Başla
Teknik Özellikler
Tamamlayıcı Ürünler
İndirilebilir Dosyalar
Değiştirilebilir Özellikler
Genel Bilgiler
Tüm Ürünler
Ürün Sihirbazı
Tasarım:
Koleksiyonu İncele
Koleksiyonu
Tümünü İndir
Ürünler
Banyolar
Videolar
İçerik
İnternet sitemizde yer alan tüm perakende satış fiyatları Tavsiye Edilen KDV Dahil Satış Fiyatı niteliğindedir. Satış noktalarının tavsiye edilen satış fiyatlarının altındaki fiyatlarla satış yapma hakları mevcuttur.
Lütfen kvkk metnini okuyup onaylayınız
Lütfen üyelik sözleşmesi metnini okuyup onaylayınız