Basın Odası- VitrA Türkiye

Ürün Tasarımında Mükemmelliğin Sembolü Kabul Edilen iF’ten, VitrA’ya 3 Ödül Birden...

VitrA, dünya çapında ürün ve tasarım kalitesi açısından mükemmelliğin sembolü olarak kabul edilen iF’ten 3 ödül birden aldı. VitrA’nın Balance karo serisi, yeni Water Jewels çanak lavaboları ve Sirius gömme rezervuar paneli, “iF Product Design Award 2013” ödülüne layık görüldü. VitrA tasarım ekibinden Tuba Büyükkaraduman, Seden Arzu Tek ve Gürol Erkal’ın imzasını taşıyan ürünler; malzeme seçimi, çevreye etki, işlevsellik, ergonomi, marka değeri gibi kriterlerle değerlendirildi. VitrA’nın ürünleri, bugüne kadar EDIDA, Good Design, PlusX, Red Dot ve Wallpaper gibi dünyaca ünlü tasarım ödüllerini almaya hak kazandı.

iF Product Design Ödülünü Alan VitrA Ürünleri

VitrA'nın karo serisi Balance, kabartma deseniyle mekanlara 3.boyutun zenginliğini katıyor. 25x70 cm ebatındaki karolar, koyudan açığa uzanan degrade renkleriyle, duvarlarda farklı bir ambiyans yaratıyor.Yatay ve dikey döşenebilen Balance, tek başına ya da seriye ait dekor ve bordür alternatifleriyle kullanılabiliyor.

Banyosunu renklendirmek isteyenlere farklı alternatifler sunan yeni Water Jewels çanak lavaboları, ıslak mekanlara özgün bir kimlik kazandırıyor. Water Jewels; sedefli pembe, mavi,yeşil, beyaz, siyah seçenekleri, altın, krom, bakır kaplamaları, desenli ve desensiz alternatifleriyle dekorasyonda yaratıcılığı özgür kılıyor.

Sirius mekanik kontrollü gömme rezervuar paneli, adını aldığı parlak Sirius takım yıldızlarının geometrik formunu banyolara yansıtıyor. Sirius; modern formu, yuvarlak buton ve buton çerçevesiyle dikkat çekiyor. Mat siyah, parlak krom, parlak beyaz, mat krom renk opsiyonlarıyla satışa sunulan Sirius’un mat krom modeli, parmak izi tutmayan seçeneğe sahip. Sirius, 2012 yılında Plus X tasarım ödülüne de layık görüldü.

iF Tasarım Ödülleri: Almanya’nın Hannover kentinde, 1953 yılından bu yana verilen iF Tasarım Ödülleri, yenilikçi ürün tasarımı konusundaki en önemli uluslararası platformlarından birini oluşturuyor ve tasarım mükemmelliğinde geleneksel ve prestijli bir sembol niteliği taşıyor. Yılda 30 ülkeden 1.800 başvurunun alındığı iF’in jürisi, tanınmış ve saygın uluslararası tasarımcılardan oluşuyor. iF etiketi, uluslararası bir marka olarak kabul görüyor ve global pazarda tüketicilere kılavuzluk ediyor.