Basın Odası- VitrA Türkiye

VitrA, 2014 karo koleksiyonuyla Yapı Fuarı’nda...

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun markalarından VitrA, 6-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Yapı Fuarı’na katılıyor. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin 8. holünde yer alan standda; VitrA Karo’nun uzman tasarım ekibinin tasarladığı ürünler VitrA Profesyonel Çözümler, VitrA LaminaM® ve VitrA Teknik olarak sergileniyor.

VitrA Profesyonel Çözümler alanında, ticari ve kamusal kullanım için şehirlerin dokusunu mekânlara taşıyan porselen ve duvar karosu koleksiyonları sergileniyor. Türkiye’nin ilk ve tek tamamı dijital baskı teknolojisiyle tasarlanan 33x100 cm duvar karosu serilerinden Inside, porselen karo serilerinden Piccadily, Trevi ve Red Dot 2014 tasarım ödüllü Pera, ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Yenilikçi malzemeler ve üstün teknolojisiyle fark yaratan VitrA LaminaM® 1000x3000 mm porselen serileriyle alışveriş merkezlerinden otellere, havaalanlarından restoranlara kadar tüm projelerde sunduğu çözümlerle dikkat çekiyor. Zengin renk ve yüzey çeşitlerine sahip 3,5 ve 5 mm inceliğindeki LaminaM® serilerinin dış cephe çözümleri, VitrA Yapı Fuarı’nda sergileniyor. VitrA Karo’nun, mevcut dış cephe kaplama sistemlerine alternatif olarak geliştirdiği, hem yalıtım hem de seramik dış cephe kaplamasını bir arada sunan, Red Dot 2014 ve iF Tasarım 2014 ödülüne layık görülen Isotile karo serisi izleyicilerle buluşacak. Ayrıca, dış cephelerde ısıtma ve soğutma maliyetlerini %40-60 azaltan, uzun ömürlü ve dekoratif ürünü VitrA Therm de standda yer alacak. Yalıtım Dergisi’nin düzenlediği yarışmada, profesyonellerden oluşan bir jüri ve okuyucu oylarıyla “2005 Yılı Isı Yalıtım Ürün Ödülü”nü alan VitrA Therm, azalttığı gaz emisyonuyla aynı zamanda çevreci bir çözüm sunuyor.

Her sektör için farklı ürünleriyle, üretim çeşitliliği sağlayan VitrA Teknik alanında, mimarların özgün mekânlar yaratmasını sağlayan Arkitekt serisi, uyumlu renk geçişleri sayesinde kullanıcıyı yormuyor. Yüzme havuzlarına özel tasarlanan havuz çözümleri kategorisinde ise farklı ebatta karo ve tamamlayıcı parçalar ideal çözümler yaratıyor. Ayrıca, karo döşemeyi daha pratik ve kusursuz hale getirerek döşeme ustaları ve profesyoneller için yenilikçi çözümler sunan VitrA Fit ile her yıl genişleyen ürün gamıyla sektöre katkı sağlayan VitrA Fix Yapı Kimyasalları da katılımcılarla buluşuyor.