Basın Odası- VitrA Türkiye

VitrA - Dima Loginoff İşbirliğine "IF Product Design" Ödülü

Tasarım dünyasının başarılı ve genç yıldızlarından Dima Loginoff’un VitrA için tasarladığı karo koleksiyonları,“IF Product Design Award 2012” ödülüne layık görüldü. Gelecek 10 yılın tasarım trendlerini belirleyecekler arasında gösterilen Rus tasarımcı Loginoff’un VitrA koleksiyonları; malzeme seçimi, çevreye etki, işlevsellik, ergonomi, marka değeri gibi kriterlerle değerlendirildi.

Türkiye’den ve dünyadan ünlü tasarımcıların yanı sıra kendi ekibinin çalışmalarını da hayata geçiren VitrA, 2011’de genç yetenek Dima Loginoff ile birlikte çalıştı. Loginoff, yaratıcılığın sınırlarını zorlayan çizgilerini, VitrA için hazırladığı 5 farklı karo koleksiyonuna yansıttı. Adeta görünmeyen 1 mm’lik derzleriyle duvarda farklı ve etkileyici bir görsellik yaratan koleksiyonlar, Türkiye ve Rusya’da satışa sunuluyor.

IF Tasarım Ödülleri: Almanya’nın Hannover kentinde, 1953 yılından bu yana verilen IF Tasarım Ödülleri, yenilikçi ürün tasarımı konusundaki en önemli uluslararası platformlarından birini oluşturuyor ve tasarım mükemmelliğinde geleneksel ve prestijli bir sembol niteliği taşıyor. Yılda 30 ülkeden 1800 başvurunun alındığı IF’in jürisi, tanınmış vesaygın uluslararası tasarımcılardan oluşuyor. IF etiketi, uluslararası bir marka olarak kabul görüyor ve global pazarda tüketicilere kılavuzluk ediyor.