Basın Odası- VitrA Türkiye

VitrA, Tasarımdaki Gücünü Dünyaya İlan Etti

VitrA; Vichy, Uptown ve IsoTile karo serileri ile ürün ve tasarım kalitesi açısından dünya çapında mükemmelliğin sembolü olarak kabul edilen  iF Product Design Award 2014 ödülüne layık görüldü. VitrA tasarım ekibinin imzasını taşıyan ürünler; yenilikçilik, tasarım ruhu, işlevsellik, estetik, teknik özellikler ve tüketiciye sağladığı fayda kriterleriyle değerlendirildi.

Fransız porseleninin, ince detaylı rölyeflerle duvarlara yansımasını sunan Vichy, VitrA karo tasarım ekibinden Tuba Büyükkaraduman’ın imzasını taşıyor. Beton görünümüyle şehrin dokusunu mekanlara yansıtan Uptown porselen yer karoları, Erden ve Selma Gülkan tarafından tasarlandı. VitrA İnovasyon Merkezi’nde geliştirilen IsoTile, binanın dış cephesinde yalıtım ve kaplama yapabilmek için farklı malzemeler kullanma zorunluluğunu, tek bir ürünle ortadan kaldırıyor.

VitrA, IsoTile ve Pera karo serileri ile de dünyanın en eski ve prestijli tasarım ödüllerinden Red Dot Design Awards 2014 kapsamında, “Ürün Tasarımı” kategorisinde ödül kazandı. 53 ülkeden 1.816 firma ve 4.815 ürünün katıldığı yarışmanın birincileri, “mükemmellik arayışı” felsefesiyle seçildi. Ödüller, 7 Temmuz 2014 tarihinde, Almanya’nın Essen şehrinde gerçekleştirilecek özel bir gecede sahiplerini bulacak.

Siyah ve beyazın zıtlığını sofistike bir uyumla sunan Pera, adını aldığı semt gibi geçmişle günümüzü harmanlıyor. Ahşap görüntüsüyle cazip mekanlar yaratan Pera, 20x120cm boyutunda porselen karolardan oluşuyor. VitrA İnovasyon Merkezi’nde geliştirilen IsoTile, binanın dış cephesinde yalıtım ve kaplama yapabilmek için farklı malzemeler kullanma zorunluluğunu, tek bir ürünle ortadan kaldırıyor.