Basın Odası- VitrA Türkiye

VitrA ve Artema’ya “Yeşil Bina Zirvesi”nden Ödül

VitrA ve Artema markalarıyla hizmet veren Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, ÇEDBİK’in (Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği) düzenlediği 3. Uluslararası Yeşil Bina Zirvesi’nde verilen “Sürdürülebilirlik Ödülleri” kapsamında, bütünsel sürdürülebilrilik çalışmaları ve özellikle geçen yıl oluşturduğuYeşil Banyo Çözümleri referans kataloğuyla teşvik ödülüne layık görüldü. Grubun üretim, tasarım ve yönetim süreçlerinde doğal kaynakları koruma sorumluluğunun bir yansıması olarak hazırlanan çalışma, yapı sektöründe yeşil bina serfikasyonları konusundaki en kapsamlı çalışma olarak gösterildi. Referans katalog sadece 5 ay içerisinde internet üzerinden 87.000 kez indirildi.

Yeşil Banyo Çözümleri kataloğunda, VitrA ve Artema’nın ürünleri, binaları çevresel etkilerine göre değerlendiren ve dünya çapında kabul gören sertifikasyon programları LEED, BREEAM, DGNB bağlamında inceleniyor. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun, yapılarda suyun en çok kullanıldığı banyolara yönelik çözümleri, yeşil bina tasarlamak isteyen mimar ve mühendisler için rehber niteliği taşıyor.

Yeşil Bina Zirvesi

Türk yapı sektörünün sürdürülebilir dönüşümüne rehberlik eden ÇEDBİK tarafından, toplumsal farkındalığı artırmak ve yapı sektörünü sürdürülebilir ilkeler ışığında üretim yapmaya teşvik etmek amacıyla düzenleniyor. Geleceğin kaynaklarını korumak adına yatırım yapan kurumların sözcülerini bir araya getiren zirve, bu yıl “Sürdürülebilirlik - Sınırları Aşmak” temasıyla gerçekleştiriliyor.