Basın Odası- VitrA Türkiye

VitrA’nın “Duş Keyfi”ne Tasarım Ödülü...

VitrA’nın; duş keyfini yatak odasının içine taşıyan kompakt duş ünitesi Notte, “Design Turkey 2012” kapsamında, Yapı Gereçleri kategorisinde “İyi Tasarım” ödülüne layık görüldü. Nexus Product Design ekibi tarafından tasarlanan Notte; duş, armatür, aydınlatma, müzik sistemi, masaj gibi fonksiyonları bir arada sunuyor. VitrA’nın ürünleri, bugüne kadar EDIDA, Good Design, Red Dot, Wallpaper, iF, PlusX gibi dünyaca ünlü tasarım ödüllerine layık görüldü.

Notte kompakt duş ünitesi, odanın büyüklüğüne göre tercih edilebilecek 160x90, yeni tasarlanan 120x90 ve 90x90 cm'lik boyutlarıyla, ferah ve rahat bir duş mekanı yaratıyor. Masaj jetleri, banyo bataryası, el duşu takımı, su aktıkça otomatik olarak yanan LED aydınlatma, Notte’nin üstün özelliklerini oluşturuyor. Dileyenler, Bluetooth bağlantılı müzik sistemine de sahip olabiliyor. Şık ve yalın tasarımıyla dikkat çeken, parlak beyaz ve mat siyah alüminyum çerçeve alternatifiyle sunulan Notte; kapılı ve kapısız seçenekleriyle farklı zevklere hitap ediyor.

Türkiye’nin tasarımla markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla bu yıl 3.sü düzenlenen Design Turkey 2012 kapsamında, dünyaca ünlü uzmanlarınn değerlendirdiği toplam 410 endüstriyel tasarımdan 90’ı “İyi Tasarım”, 14’ü ise “Üstün Tasarım” ödülüne layık görüldü.