İnovasyon Merkezi- VitrA Türkiye

VitrA İnovasyon Merkezi’ne 3 yıl Üst Üste Birincilik Ödülü 16.10.2015

VitrA İnovasyon Merkezi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2014 yılı ArGe Merkezleri Performans Endeksi Değerlendirmesi kapsamında, “Sektör Bazında En Başarılı Ar-Ge Merkezleri” sıralamasında, “Seramik ve Refrakter” sektöründe en başarılı ArGe Merkezi seçildi.

Böylece VitrA İnovasyon Merkezi, 3 yıl üst üste 1.lik ödülüne layık görüldü. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir, 1.’lik ödülünü; “4. Özel Sektör ArGe Merkezleri Zirvesi”nde yapılan bir törenle, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’tan aldı.

Ödül vesilesiyle bir açıklama yapan Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir, “2011 yılında, 15 milyon TL’lik yatırımla Bozüyük’te kurduğumuz ve halen 75 kişilik bir ekibin çalıştığı VitrA İnovasyon Merkezi’nde, her yıl 50’ye yakın ArGe projesini gerçekleştiriyoruz. Grubumuzun tüm faaliyet alanlarında geliştirdiğimiz yeni ürünlerle pazarda fark yaratıyoruz. Sektör bazında 3 yıl üst üste inovasyon lideri olmamızın getirdiği sorumlulukla, kullanıcılara değer sağlayan ürünlerimizdeki yenilikçi yönleri artırmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yıllarda liderliğimizi sürdürüp, VitrA İnovasyon Merkezi’ni dünya çapında yeniliklerle anılan bir değere dönüştüreceğimize inancımız tam.” dedi.