İnovasyon Merkezi- VitrA Türkiye

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San. ve Tic. A.Ş. ''Okul-Sanayi'' İşbirliği Protokolünü İmzaladı 13.03.2017

          13 Mart 2017’de, Bozüyük’te bulunan Bozüyük Selahattin Şeker Cam ve Seramik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San. ve Tic. A.Ş. arasında Okul-Sanayi İş Birliği Protokolü imzalandı.

          Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen İmza Töreni’ne Bozüyük Kaymakamı Hasan YAMAN, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Buğra LEVENT, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis ÇELİK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aytaç İĞREK, Ar-Ge Mühendislik Müdürümüz Emre İbrahim TALŞIK ve ilgili firmaların temsilcileri katıldı.

          Protokol, sektörlerin Ar-Ge departmanlarının öğrencilere açılması, öğrencilerin istihdamı, planlanan proje çalışmalarına destek sağlanması, sektör ve okulların karşılıklı taleplerinin karşılanması, sektörün beklentilerine cevap verecek düzenlemelerin yapılması gibi konuları içeriyor. Meslek okulları ve sektör kuruluşları arasındaki iş birliğini geliştirmek amacıyla 5 yıllık süreyle düzenlenen protokol sayesinde sektörün beklediği “nitelikli iş gücü” konusunda büyük mesafe kat edilmesi hedeflenmektedir.