İnovasyon Merkezi- VitrA Türkiye

Yeni Ufuklar Eski Haritalar Konulu Gelecek Senaryoları Semineri ve Çalıştayı 'Geoff Crook' - VitrA İnovasyon Buluşmaları 17.05.2012


VitrA İnovasyon Buluşmaları kapsamında 17.05.2012 tarihinde Yaratıcılık Danışmanı ve İşletme Danışmanı olan Dr. Geoff Crook "Yeni Ufuklar-Eski Haritalar konulu Gelecek Senaryoları" başlıklı Semineri ve Çalıştayı ile VitrA İnovasyon Merkezi'nde dinleyiciler ile buluştu.

Crook, Central Saint Martins Tasarım Uygulamaları Direktörü olarak çalıştığı 20 yıllık kariyeri boyunca bilinçli olarak eklektik bir yön izlemiş ve düşünme ile yapma eylemlerini birleştirmeye ilişkin tutkusunu insanların kendi sınırlarını algılama biçimlerini ve algıladıkları bu sınırları aşabilme yetilerini etkileme yolunda harekete geçirmiştir.

Yaratıcılık danışmanı ve aynı zamanda işletme danışmanı olarak, yaşamı ve iş hayatını sınırlandıran genel geçer kalıplara yapıcı biçimde meydan okumaya yönelik duyduğu amansız istekle hareket eden Crook, HAYIR’ı olduğu gibi kabullenmeyi reddetmektedir. Araştırmalarını ve yaratıcılık yeteneğini birleştirerek, güçlükleri farklı bir açıdan yaklaşarak aydınlık sonuçlara ulaşmanıza izin veren fırsatlar olarak ele almaktadır.

Çalışmaları çeşitli büyük Galerilerde ve Koleksiyonlarda (http://www.crookandjones.co.uk/) yer alan başarılı sanatçı ve tasarımcı, çoklu duyusal estetik alanında da doktora yapmıştır.