İnovasyon Merkezi- VitrA Türkiye

Tasarım Atölyesi Semineri ve Çalıştayı "Bibi Seck" - VitrA İnovasyon Buluşmaları 05.04.2012


VitrA İnovasyon Buluşmaları kapsamında 5-6 Nisan 2012 tarihinde Tasarımcı Bibi Seck, VitrA İnovasyon Merkezi'nde 2 gün üst üste hem söyleşi hem de çalıştay gerçekleştirmek için katılımcılar ile buluştu.

Bibi Seck, Paris’te doğmuş, gelişim yıllarını Londra, Paris ve Dakar’da geçirmiştir.

Fransız otomobil üreticisi Renault’da görev yaptığı on iki yıllık süre boyunca marka için otomobil tasarımı yapan Bibi’nin iç mekân tasarımını yaptığı araçlardan bazıları kompakt sportif arazi aracı Scénic I ve II, Twingo II ve panel van Trafic’tir. Renault’da çalışırken, Tag Heuer için F1 Micrograpgh adlı saatin tasarımını yapmıştır.

Bibi, Paris’teki Strate College School of Design and Management’da (Tasarım ve İşletme Okulu), Université Technologique de Compiegne’de ve en son da Pratt Institute’da dersler vermiştir. Bibi, çalışmalarıyla pek çok ödül almıştır; bunlardan bazıları Scénic II ve Trafic için aldığı Yılın Otomobili ödülleri ve 2002 yılı Prix d’Horlogerie de Genève’dir.

Ayşe ve Bibi, Indaba Design Conference (Tasarım Konferansı), Saint Etienne Design Biennale (Tasarım Bienali) ve IDEA Design Conference Connecting 07 (Tasarım Konferansı) etkinliklerine konuşmacı olarak katılmışlardır.

Bibi Seck, New York’ta kurulmuş tasarım stüdyosu Birsel+Seck’in eş-başkanıdır. Ayşe Birsel ile birlikte, sorunlara çözümler üretmek ve piyasaya yenilikçi çözümler sunmak üzere Herman Miller, Hewlett Packard, Target ve Renault ile çalışmaktadırlar.

Ödüllü tasarımları, ofis, ev, banyo, perakende ve otomotiv sektörlerine yönelik ürünleri kapsamaktadır

www.birselplusseck.com