İnovasyon Merkezi- VitrA Türkiye

Terra Nova ve Fango Mix'e İnovasyon Ödülü! 02.03.2015

VitrA’nın Terra Nova, Fango Mix ve Provence serileri, dünyanın prestijli ödüllerinden “Interior Innovation Award 2015”in sahibi oldu. Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen IMM Fuarı kapsamında 2002 yılından bu yana hayata geçirilen Interior Innovation Award, mobilya ve dekorasyon sektörünün en inovatif ürünlerini seçiyor. Bu yıl, VitrA’nın geometrik dekorlarıyla öne çıkan yer karosu Terra Nova, dokulu görünümüyle beğeni toplayan Fango Mix ve klasik şıklık sunan Provence duvar karosu ödüle layık görüldü.

VitrA, tasarımı teknolojiyle buluşturarak değer katan fonksiyonel ürünleriyle, geçtiğimiz yıl da 17 prestijli ödülün sahibi olmuştu.

Günün ağarmasıyla birlikte azalan gün ışığından esinlenilerek tasarlanan Terra Nova serisi, geometrik desenli romantik dekorları ve natürel renkleriyle, mekânlara farklı bir tarz katıyor. Sıcak ve çağdaş bir atmosfer yaratan serinin farklı boyutları bulunuyor. Vanilya, tütün rengi, nero ve kahverengi renk alternatifleriyle sunulan seri, kaydırmazlık özelliğine sahip. Serinin, üzerinde 8 farklı deseni bulunan dekor alternatifi de mevcut.

Güneşin doğmasıyla renklenen ve hızlanan hayatı temsil eden Life konseptiyle oluşturulan Fango Mix serisi; doğal taş, ahşap ve betondan ilham alan dokuları; koyu gri, beyaz ve noche renkleriyle birleştirerek mekânlara taşıyor. 80x80 cm, 60x60 cm ve 22,5x90 cm boyutlarındaki seri; modern bir tasarım ortamı yaratılmak istenen tüm mekânlarda kullanılabiliyor.

Modern mekânlara klasik bir atmosfer katan Provence duvar karoları, derin rölyefleri, çizgili ve geometrik dekorlarıyla, Provence tarzına özgü doğallığı yansıtıyor. En güzel örnekleri Versay Sarayı’nda bulunan ve “Boiserie” olarak adlandırılan ahşap duvar panellerden ilham alan seri, altın kaplamalı alternatifleriyle mekânları şık yaratıyor. Romantizm ve nostalji havası estiren pudra tonlarının mat ve eskitilmiş görünümü, değerli taş ışıltılarıyla kontrast yaratıyor.