İnovasyon Merkezi- VitrA Türkiye

TTGV İnovasyon Gazeteciliği Paneline Konuşmacı Olarak Katıldık 18.12.2014

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. TTGV’nin inovasyon ekosistemine bir ara yüz olarak geliştirdiği ‘İdeaport’ markası altında gerçekleştirilen ‘İnovasyon Gazeteciliği’ paneli özel sektör, üniversite ve medya temsilcilerini bir araya getirdi. Panel Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) ve Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD) işbirliği ile gerçekleştirildi.

Panelin moderatörü Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Ersan Ocak oldu. Panele konuşmacı olarak Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir, Gazeteci/Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Fatoş Karahasan, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Airties Ar-Ge Müdürü Müjdat Pakkan ve Zete Dijital Yayıncılık Kurucusu Yayın Yönetmeni Nurcan Akad katıldı.

Teknolojideki gelişmelerin, Ar-Ge çalışmalarının ve “inovasyon” kavramının topluma nasıl daha etkili ve anlaşılır biçimde aktarılacağı, “yeni medya” ve “inovasyonun medyadaki yeri” konularının konuşulduğu panel ideaport.org.tr sitesi üzerinden canlı olarak yayınlandı. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir; geliştirilen teknolojilerin ve ürünlerin gazetecilere aktarılması konusunda deneyimlerini ve görüşlerini paylaştı. Ayrıca Boğaç Şimşir, inovasyon konusunda çok fazla teknik terminoloji kullanıldığını belirterek, medyada haber paylaşımı sırasında daha geniş kitlelere seslenmek için sade bir anlatımla tüm şirketlerin kendini ifade etmesi gerektiğini ve bu sayede kullanıcılara daha çok faydalı olunabileceğini belirtti.