İnovasyon Merkezi- VitrA Türkiye

VitrA İnovasyon Merkezi’ne “Verimlilik Ödülü” 19.06.2014

VitrA İnovasyon Merkezi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “Verimlilik Haftası” kapsamında, Verimlilik Projesi Ödülü’ne layık görüldü. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu kuruluşlarından Vitra İnovasyon Merkezi ile VitrA Karo’nun ortak çalışmasıyla hazırlanan “Parlatılmış Porselen Karo Yüzeyleri İçin Düşük Maliyetli-Yüksek Performanslı Koruyucu Kaplama Geliştirilmesi” başlıklı proje, “Büyük Ölçekli İşletme ArGe ve Ürün İyileştirme Kategorisi”nde 1.lik ödülüne layık görüldü. Projeyle, tüketicilerin beklentileri doğrultusunda daha uzun ömürlü, uygulama yapılan yüzeyin leke tutmamasını sağlayan, deterjan, kimyasal vb malzemelerin yarattığı  aşınmaya karşı dayanıklılığı olan malzeme üretilmesini hedefliyor.

Bu yıl başlatılan Verimlilik Proje Ödülleri; ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına, ekonominin verimlilik temelli ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulmasına yönelik olarak, sanayi ve hizmet sektörlerindeki işletmelerin uyguladığı verimliliği artırmayı amaçlıyor.

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun Bozüyük’teki ana üretim kampüsünde yer alan VitrA İnovasyon Merkezi, 2011 yılında açıldı. 85 kişilik ekibin çalıştığı merkez, hayal edilen ürünlerin, mimar ve tasarımcıların yaratıcılığını sınırlamadan gerçeğe dönüştürülmesine ortam sağlıyor. 2011 yılında 15 milyon TL’lik yatırımla kurulan ve tüm ArGe çalışmalarını tek çatı altında toplayan VitrA İnovasyon Merkezi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2012 yılı ArGe Merkezleri Performans Endeksi Değerlendirmesi kapsamında, cam ve seramik sektörünün en başarılı ArGe merkezi seçildi.