İnovasyon Merkezi- VitrA Türkiye

VitrA İnovasyon Merkezi Ar-Ge Reform Paketi Hazırlık Çalıştayı'na Katıldı 12.12.2015

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde Bilkent Otel'de gerçekleştirilen Ar-Ge Reform Paketi Hazırlık Çalıştayı'na VitrA İnovasyon Merkezi’ni temsilen Ar-Ge Mühendislik Müdürü Emre İbrahim Talşık katıldı. Çalıştayın amacı; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak Türkiye’deki Yenilik ve Ar-Ge ekosisteminin geleceğini etkileyecek, ülkemizin önümüzdeki 10 yılına damga vuracak vizyonun, misyonun ve değerlerinin belirlenmesi ve bu ekosistemin hedeflerine ulaşmasını sağlayacak stratejiler ve yol haritasının geliştirilmesi olarak belirlendi.

Ar-Ge Reform Paketi Hazırlık Çalıştayı kapsamında Türkiye'nin dört bir yanından davet edilen Ar-Ge ve İnovasyon konularında alanında uzman isimler ile Bakanlık yetkilileri 2 gün boyunca Ar-Ge Raformu için beyin fırtınası yaptı. Çalıştay kapsamında; yürürlükte olan mevzuatlar ve yasalarla ilgili, destek mekanizmalarıyla ilgili sorunlar dile getirilerek sunulan çözüm önerileri raporlandı. Çalıştayda VitrA İnovasyon Merkezi olarak  “Özel Sektör Ar-Ge Harcamalarının Artışı ve Etkin Kullanımı” grubunda yer alan sorun tespiti ve çözüm önerilerine katkıda bulunduk.

Toplantıya katılan T.C. Bilim. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri IŞIK, Ar-Ge ve inovasyona verilen desteklerin son yıllarda ciddi oranda arttığına dikkati çekerek, reform paketinde yer almasını planladıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.