İnovasyon Merkezi- VitrA Türkiye

VitrA İnovasyon Merkezi ICTurkey 2016 Proje Pazarı Etkinliği'ne katıldı 30.11.2016

Turkey in Horizon 2020 projesi ve Tübitak Ulusal Koordinasyon Ofisi tarafından düzenlenen ICTurkey 2016 Proje Pazarı etkinliği 30 Kasım Çarşamba günü İstanbul Radisson Blu Otel’de gerçekleşti.

Açılış konuşmalarını Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile Tübitak Başkanı Prof.Dr. Arif Ergin’in yaptığı etkinliğin öğleden önceki kısmında “Big Data”, “Robotics”, “Photonics and Micro-and-Nanoelectronics” ve “Internet of Things” konulu dört ayrı atölye çalışması gerçekleştirildi ve konularla ilgili proje önerisi olan firmalar, üniversiteler ve araştırma merkezleri projelerini sundu. Öğleden sonraki kısımda ise kuruluşlar 15’er dakikalık işbirliği kurma toplantıları yaparak ortaklık geliştirebilecekleri proje fikirlerini birbirleriyle paylaştı. Vitra İnovasyon Merkezi’nden üç çalışanın katıldığı etkinlikte çoğunluğu yurtdışından olmak üzere 14 farklı kuruluşla proje toplantısı gerçekleştirildi. Bu sayede gelecek dönemde başvuru yapılabilecek ICT çağrıları için olası partnerler ve proje başlıkları belirlenmiş oldu.

ICTurkey 2016 Proje Pazarı etkinliğine 23 ülkeden 400’e yakın kişi katıldı ve kuruluşlar arasında toplamda 565 toplantı gerçekleşti.