İnovasyon Merkezi- VitrA Türkiye

VitrA İnovasyon Merkezi & ODTÜ Proje Eşleştirme Günü 15.12.2015

15.12.2015 tarihinde ODTÜ ev sahipliğinde VitrA İnovasyon Merkezi & ODTÜ Proje Eşleştirme Günü gerçekleştirdi. Etkinliğe VitrA İnovasyon Merkezi çalışanlarının yanı sıra, ODTÜ Teknokent Yönetim A.Ş. çalışanları, ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi çalışanları, ODTÜ Bilgi Transfer Ofisi çalışanları, ODTÜ Teknokent firma temsilcileri ve ODTÜ Akademisyenleri katılım sağladı.

Etkinliğin öğleden önceki oturumunda VitrA İnovasyon Merkezi Ar-Ge Mühendislik Müdürü Emre İbrahim Talşık Merkezin tanıtımı ve ilgilenilen proje başlıkları hakkında sunum gerçekleştirirken, ODTÜ Teknokent Yönetim A.Ş. Üniversite-Sanayi İşbirliği Koordinatörü Prof. Dr. Uğur Çağlı da üniversite sanayi işbirliğinin önemini vurgulayan bir konuşma gerçekleştirdi.

 Programın öğleden sonraki oturumunda ise 5 farklı konu başlığında oluşturulan masalarda VitrA İnovasyon Merkezi çalışanları ODTÜ Teknokent firma temsilcilerini ve ODTÜ Akademisyenlerini ağırlayarak proje fikirleri ve ortak çalışılabilecek konular hakkında bire bir görüşmeler gerçekleştirdiler.

Üniversite sanayi işbirliğini arttırma çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen programa ilginin yoğun olması ise oldukça sevindiriciydi.