İnovasyon Merkezi- VitrA Türkiye

VitrA İnovasyon Merkezi, üst üste 4. kez sektörünün en başarılı Ar-Ge merkezi seçildi 29.09.2016

VitrA İnovasyon Merkezi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2015 yılı Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksi Değerlendirmesi kapsamında, “Sektör Bazında En Başarılı Ar-Ge Merkezleri” sıralamasında, “Cam ve Seramik” sektöründe en başarılı Ar-Ge Merkezi seçildi.

Bu ödülle, VitrA İnovasyon Merkezi 4 yıl üst üste 1.lik ödülüne layık görülmüş oldu. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir, 1.lik ödülünü; 5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törenle, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’den aldı. Bu ödülün yanı sıra VitrA İnovasyon Merkezi tüm Ar-Ge merkezleri içerisinde de 7.liğe yükselerek ilk 10’a girmiş oldu.

Törenin ardından ATO Congresium’da devam eden zirvede kurulan standımızı Sn. Faruk Özlü ziyaret ederek başarılarımızın devamını diledi. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği standımızda yenilikçi ürünlerimiz tanıtılarak, VitreAlity uygulamasıyla katılımcıların sanal gerçeklikle banyo ve mutfak alanlarımızı deneyimlemeleri sağlandı.

Ödül vesilesiyle açıklama yapan Boğaç Şimşir, “2011 yılında kurulan VitrA İnovasyon Merkezi, geliştirdiği yeni ürünlerle fark yaratarak kısa sürede sektörünün en başarılısı oldu. Merkezi, dünya çapında yeniliklerle anılan bir değere dönüştürme hedefiyle çalışıyoruz. Sektörel kategoride 4 yıl üst üste inovasyon lideri olmanın getirdiği sorumlulukla, kullanıcıların hayatına değer katacak yenilikleri aramaya, bulmaya ve geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.