Tarayıcınız desteklenmiyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Dünyada Bir Bakteri Habitatı Olarak Sağlıksız Banyolar

Banyolar, gripten diyareye kadar çok sayıda hastalığa yol açan bakterilerle ve virüslerle en yakın temas edilen alanlar. İnsanlar, şehir hayatı içerisinde korunaklı olduklarını düşünseler de banyoda geçirilen birkaç dakika tüm hayatlarını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Geleneksel hijyen yöntemleri ise banyodaki mikroplarla mücadelede insan sağlığı için daha büyük riskleri beraberinde getiriyor. Banyo temizliğinde kullanılan güçlü kimyasallar, günlük hayatta temas edilebilen en kanserojen maddeler. Hastane, okul, AVM gibi toplu kullanım alanlarında tehlike daha da büyük. Sağlıklı banyolar olmadan sağlıklı yaşam için harcanan tüm çaba boşa gidebilir.

İşte bu nedenle, dünyanın en zengin insanı Bill Gates, son on yılını sağlıklı tuvaletlerin tüm dünyada yaygınlaştırılmasına ayırıyor. Gates, sağlıklı tuvaletlerin gerekliliğine dikkat çekmek için zaman zaman insanları rahatsız edecek eylemlere de imza atıyor. 2011’den bu yana yürüttüğü kampanyalarla milyonlarca insanın hayatını kurtarmayı amaçlıyor.

UNICEF’e göre günde 1,300, yılda 480,000 çocuk tuvalet atıklarından kaynaklanan önlenebilir hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor. Yine UNICEF’e göre, 2016’da 5 yaş altındaki çocuk ölümlerinin yaklaşık yüzde 8’i diyare kaynaklı olarak kayıtlara geçti.

Kirli banyolardan, özellikle hastane tuvaletlerinden, bakteri ya da virüs yoluyla yayılan hastalıkların çoğu bulaşabiliyor. İnsanların mikroplara en fazla banyolarda maruz kalmalarının en önemli nedeni sert yüzeylerin bakteri ve virüsleri günlerce tutabilmesi. Aynı zamanda, sifon çekildiğinde etrafa sıçrayan su damlaları gözle görülmeyecek kadar küçük boyutlarda olsalar bile mikropları etrafa saçıyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, 4,5 milyar insanın sağlıklı tuvaletlere erişimi yok. Yine Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, hijyenik tuvaletler insan sağlığı için olmazsa olmaz bir gereklilik.

2010 yılında, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından sağlıklı tuvaletlere erişim içme suyuna erişim ile birlikte kabul edilmiş bir insan hakkı. Dünya Ticaret Örgütü ve UNICEF’in başını çektiği bir grup uluslararası kuruluş 2025 yılına kadar zatürre ve diyare gibi hastalıklardan kaynaklı önlenebilir çocuk ölümlerini sona erdirmeyi hedefleyen bir eylem planı yürütüyor. Bu amaçla, 2030 yılına kadar küresel ölçekte içme suyuna, sağlıklı tuvaletlere, hastanelerde ve evlerde hijyenik koşullara erişimin temin edilmesine yönelik çalışmalar yürütüyorlar.

VitrA asma klozet. Daha temizi yok.
Samimiyeti bir doz artırmak isterseniz, sıcak tonlar ile yorumlayın. Ve bu sakin manzarayı minimal formlar ile besleyerek banyo deneyimini bir adım öteye taşıyın.

VitrA Seramik Sağlık Gereçleri ile Sağlıklı Banyolar

Banyoda insan sağlığını tehdit eden tüm bakteri ve virüslerle mücadele ederken, aynı zamanda kanserojen kimyasallardan da uzak durmanın en etkin yolu VitrA’nın yenilikçi seramik sağlık gereçleri. VitrA, sevdiklerinizi sizin bile farkında olmadığınız tehlikelerden korumak için bütüncül çözümler geliştiriyor. Uzun yıllara dayanan yenilikçi birikimiyle VitrA, benzersiz teknik özelliklere sahip sağlıklı banyo ürünleriyle her zaman yanınızda.

VitrA’nın Eskişehir’deki inovasyon merkezinde insan sağlığı için çalışan inovasyon mühendislerine tasarımcılar eşlik ediyor. VitrA mühendisleri ve tasarımcıları her zaman günlük hayatta ortaya çıkan görünen ya da görünmeyen bir sorundan yola çıkarak en etkin çözümleri en estetik formda kullanımınıza sunuyor. VitrA İnovasyon Merkezi’nde her şeyden önce modern insanın günlük hayatında karşılaştığı sorunlar tespit ediliyor ve bu sorunları çözmeye yönelik mühendislik ekipleri kuruluyor. VitrA mühendislerinin insan sağlığını tehdit eden sorunları ortadan kaldıran yenilikçi çözümleri tasarımla buluşturularak beğeninize sunuluyor. Sağlıklı yaşam için herkes için temizlik! mottosuyla VitrA’nın yenilikçi çözümleri herkesi kapsıyor.


VitrA Gizli Montaj, Kirlere Yer Bırakmayan Tasarım

VitrA asma klozeti her zaman temiz tutan birçok özellikten biri gizli montaj özelliği kirlere saklanacak alan bırakmaz, klozetin tüm yüzeyi kolayca temizlenir.

VitrA Hygiene, Bakteri Oluşumunu %99,99 Oranında Engeller.

VitrA Hygiene, banyonuzdaki tüm VitrA markalı seramik sağlık gereçlerine uygulanmakta olan özel bir sırlama teknolojisi. Sır teknolojisi ile temizliğe en az zaman harcayarak ve en az kimyasal kullanımıyla bakterilerle en etkin mücadeleyi sağlıyor. VitrA’nın iyon katkılı sır teknolojisi, seramik ürünlerin pişirilmesi süreci öncesinde ürünün hem iç hem de dış yüzeylerini tamamen kaplayacak şekilde uygulanıyor ve seramik ürünler bu sır ile beraber pişiriliyor. VitrA seramik ürünleri, bu özel sır ile kaplanıp pişirildikleri için kullanım ömürleri boyunca VitrA Hygiene’in etkinliği devam ediyor.

VitrA Hygiene’in 24 saat içerisinde maksimum etki alanına ulaşarak yüzeydeki mikroorganizmaların %99,9’unu öldürdüğü bağımsız kuruluşlar tarafından test edilip onaylanmıştır. Bu özel sır teknolojisi, gram negatif ve gram pozitif bakterilerde etkili. VitrA Hygiene sayesinde banyoların hijyenik ortamı dolayısıyla insan sağlığı korunuyor.

VitrA Hygiene sırrı ile tüm yüzeyleri kaplanan VitrA seramikleri, bakterilerin seramik ürünlerde kolonileşmelerini önlüyor. İyonlar, mikropların DNA ve RNA yapılarını bozuyor, zararlı bakterilerin yoğun kimyasal kullanımına gerek kalmadan yok olmasını sağlıyor.

Bu özel teknoloji sayesinde bakterileri yok etmek için ekstra zaman harcamanıza gerek yok. VitrA seramikler, VitrA Hygiene sayesinde bakterilere karşı tam koruma sunuyor ve kolay temizlenebiliyor. Bu sayede sağlığınızı bakterilerden daha çok tehdit eden güçlü kimyasal maddelere yoğun bir şekilde maruz kalmıyorsunuz. VitrA Hygiene teknolojisi ile VitrA ürünleri ilk günkü kadar temiz, ilk günkü kadar sağlıklı.

VitrA Hygiene, Bakteri Oluşumunu Engelleyen Sır


VitrA asma klozeti her zaman temiz tutan birçok özellikten biri, VitrA Hygiene iyon katkılı sır teknolojisi, bakteri oluşumunu %99’a kadar engeller.

VitrA Clean ile Seramiklerin Temizliği Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı.

VitrA Clean, kullanıcısına kolay temizlik imkânı sağlayan bir kaplama teknolojisi. VitrA Clean teknolojisi de VitrA Hygiene gibi banyonuzdaki VitrA markalı tüm seramik sağlık gereçlerine uygulanabiliyor. VitrA inovasyon ekibi tarafından geliştirilen, uzun zincirli yapıdaki moleküllerle hazırlanan VitrA Clean kaplaması ile tüm seramik yüzeyi kaplanıyor.  İyonlu sır teknolojisinin yanı sıra VitrA, Clean teknolojisi ile seramiklerin seramik yüzeyleri hidrofobik – su itici hale getiriyor. Böylece, su damlaları seramik yüzeyde cıva gibi hareket ederek tüm tortu ve kirleri bünyesine alıyor, kolaylıkla gidere götürüyor. Bu sayede, VitrA seramik yüzeyler kirli su ve kir tutmuyor, bakteri oluşumuna izin vermiyor. Daha kolay ve daha az zamanda hem de çok az miktarda kimyasal kullanımıyla temizlenebiliyor. Dolayısıyla güçlü çamaşır suları gibi sağlığa son derece zararlı sert kimyasallara ihtiyaç̧ azalıyor ve sifon çekildiğinde tüm kirler doğal yollarla akıp gitmiş oluyor.


VitrA Clean, Kir ve Kirli Su Tutmayan Yüzey

VitrA asma klozeti her zaman temiz tutan birçok özellikten biri, VitrA Clean tüm yüzeyi kaplayan su itici yapısı sayesinde, kir ve kirli su tutmaz, kolayca temizlenir.

VitrA Yenilikleri İle Sağlıklı Klozetler

Klozetler, banyonuzun sağlığı için en önemli gereçler. VitrA, sizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için klozet teknolojilerine ayrı bir önem veriyor.

VitrA Rim-ex Klozetlerde Bakteri Yuvası Kanallar Yok

Akdeniz Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmalara göre, VitrA Rim-ex, standart klozetlere göre %95 oranında daha hijyenik. VitrA Rim-ex kanalsız klozetlerde sağlığa zararlı kir ve organizmaları saklayan kanal ve delikler bulunmuyor, bu sayede klozetiniz daha az kir ve sağlığa zararlı organizma tutuyor, daha kolay temizleniyor ve maksimum hijyen sağlıyor. VitrA Rim-ex klozetler bütünsel yani girintisiz çıkıntısız bir tasarıma sahip. VitrA Rim-ex klozetlerde kanallar olmadığı için kirlere saklanacak bir alan bırakılmıyor ve bakteri oluşumu önleniyor.

Hastane standartlarına uygun formu sayesinde duvara monte edilen asma klozet, zemine değmiyor, kir ve bakteri biriktirmiyor. Ayrıca, VitrA’nın uzman mühendisleri tarafından geliştirilen VitrA patentli hazne ve özel su dağıtma sistemi, klozetin iç haznesinin her yıkamada tamamıyla temizlenmesini ve standartların ötesinde %25 daha iyi yıkama yapılmasını garanti altına alıyor; bu sayede maksimum hijyen sağlıyor. Crastin malzemeden yapılmış 3 kanallı patentli su dağıtma sistemi, tüm hazneyi su değmeyen alan kalmayacak şekilde temizliyor. Kanallardan akan su, saat 9 yönünde birleşerek kirleri gidere götürüyor. VitrA Rim-ex özel hazne tasarımı ise sıçramaları önleyip ortamın hijyen standartlarının korunmasını sağlıyor.  Böylece, bakteri ve kimyasal yuvası kanallara ihtiyaç kalmadan hem monoblok form korunuyor hem de suyun dışarı taşması önlenmiş oluyor.

VitrA Rim-ex, Kirlere Yer Bırakmayan Kanalsız Klozeta.
VitrA asma klozeti her zaman temiz tutan birçok özellikten biri, VitrA Rim-ex bakterilere saklanacak kanal bırakmaz, patentli teknolojisi suyun hazne içerisinde her yeri temizlemesini sağlar.

VitrA Fresh Özelliği ile Hep Temiz Bekleyen Klozetler

VitrA Fresh klozetlerin üzerinde bulunan hazne, sifonu her çektiğinizde deterjanı yıkama suyuna karıştırıyor ve yıkama suyu ile birlikte klozet içerisine dağılmasını sağlıyor. Tuvalet içerisindeki hijyeni sağlamak ve korumak, kireçlenmeyi ve kötü kokuları önlemek için VitrA Fresh içerisine hipoklorit bazlı olmayan temizleyiciler, kireç önleyiciler ve koku verici katkılar da eklenebiliyor. Böylece, her kullanım sonrası temizlik, hijyen ve ferah bir koku sağlıyor.

800ml’lik hazne tam doldurulduğunda, VitrA Fresh ile 800 yıkama yapılabiliyor. VitrA Fresh sayesinde temizleyici sıvılar ayrı bir hazne ile rezervuarın ve klozetin dışında durduğu için rezervuar içerisine konan diğer malzemeler gibi rezervuarın iç aksamlarına zarar vermiyor. Buna ek olarak klozet içine yerleştirilen koku önleyiciler gibi kir ve bakterilerin saklanabileceği alanlar yaratmıyor. VitrA klozetlerin estetik tasarımı ile tamamen uyum içerisinde geliştirilen VitrA Fresh, optimum miktarda sağlık dostu etkin madde içeriyor ve bu sayede güvenle kullanılabiliyor.

VitrA Fresh özelliği, VitrA’nın Metropole, Nest ve D-Light serisi klozetlerinde bulunuyor.

VitrA Fresh, Hijyen Sağlayan Deterjan Haznesi
VitrA asma klozeti her zaman temiz tutan birçok özellikten biri, VitrA Fresh deterjan hazneli klozet, her yıkamada hijyen sağlar,i kireç ve kokuyu önler. Üstelik tam dolu bir Fresh haznesi, 800 yıkama yapar.

VitrA Kolay Sök-Tak Kapaklarla Kolay Temizlik

VitrA mühendisleri ve VitrA tasarım ekibi, kir ve bakterilerin gizlenebileceği, ulaşması ve temizlemesi zor detayları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Klozet kapağını da sağlıklı klozet mottosuyla ele alan VitrA, Kolay Sök-Tak kapakları ile hem montajı hem de temizlemesi kolay klozet kapakları sunuyor. Kolay Sök-Tak kapaklar ihtiyaç duyulduğu an pratik bir şekilde sökülüp temizlendikten sonra yine kolayca yerine takılabiliyor. Bu özellik sayesinde klozet kapaklarının ulaşılması zor noktalarına gizlenmeyi seven kir ve bakterilerin oluşması önleniyor, bulaşıcı hastalık riski azalıyor.

VitrA mühendisleri ve tasarımcıları, geliştirdikleri seramik sağlık gereçleriyle banyo sağlığını maksimize ederken tasarım odaklı bakış açısıyla estetik ve ferahlık da sağlıyor. VitrA İnovasyon Merkezi, günlük hayatta ortaya çıkan tüm sorunlara en ince detayına kadar bütüncül çözümler üretmek için çalışmaya devam ediyor.

VitrA Kolay Sök-Tak, Kolay Temizlenebilir Kapak
VitrA asma klozeti her zaman temiz tutan birçok özellikten biri, VitrA Kolay Sök-Tak Klozet Kapağı rahatça çıkarılıp temizlenir, kolayca geri takılır.
Diğer Fikirleri İncele
 • Yeni Nesil Şehirli
  Dekorasyon trendleri bir süredir insanı yormayan, rahatlatan yalın malzemelere yüzünü çeviriyor. Hatta buna, daha önce iç mekanda tercih edilmeyen, mimarinin en saf ve yalın halini temsil eden brüt beton da dahil. Peki siz de, ahşap ile samimi bir ilişki kuran, sakin renk paleti ile mekanda dengeyi yakalayan bu malzeme ile banyolarda “Urban Chic” bir atmosfer yaratmaya ne dersiniz?
  Yeni Nesil Şehirli
 • Sağlıklı Banyolar
  Bugün şehir hayatı, insan için vazgeçilmez bir katma değer sunuyor. Ancak bugün yine şehir hayatında özellikle sağlıklı yaşam konusunda insanların kaygıları gittikçe yükseliyor. Şehirli insan, sağlıklı yaşamak için yüksek bir maddi ve manevi maliyeti karşılamak zorunda. Sağlıklı beslenme, sağlıklı uyku, yürüyüş, yoga, bireysel ve kolektif kaliteli zaman aktiviteleri ile sağlanan koşulları korumak için bugün yine minimum kimyasal kullanımı gerekli.
  Sağlıklı Banyolar
 • Deneysel & Yaratıcı
  Yakın zamana kadar, söz konusu “trend” olduğunda akla gelen ilk şey bir renk, form ya da malzeme olurdu. Ancak o günler geride kaldı! Artık bir hikayesi olan, kendi içinde tezatlıklar barındıran kavramlar var; klasik - modern, geçmiş - gelecek, hayal - gerçek… Ve öze dönme durumu apaçık ortada; doğal olanı ortaya koymak önemli. Bu karışıma bir doz da romantizm katarsak değmeyin keyfimize…
  Deneysel Yaratıcı
 • Ferah Banyolar
  Arınma deneyimi yalnızca suyun uyandırdığı rahatlatıcı histen ibaret değil. Evin en özel alanı olan banyolarda tercih edilecek yumuşak tonlar ve yuvarlak geçişler ile daha ferah bir banyo yaratabilir, ruhunuzu dinlendirecek bir alan oluşturabilirsiniz. Bu sakinliği yakalamak özellikle ortak kullanılan mekanlarda daha zordur. Ancak VitrA’nın yeni Integra koleksiyonu sayesinde bu sorunu çözmek artık sanıldığından daha kolay!
  Ferah Banyolar
 • Konforlu & Mutlu
  Son yıllarda ekolojik hayatı kendi yaşamımıza daha çok dahil eder olduk. Daha doğal, daha yeşil, daha konforlu ve daha mutlu. Bu durum elbette yaşam alanlarımıza da yansıdı; acaba kozalarımıza mı desek? Kısacası salondan yatak odasına, banyoya uzanan bir tazelenme hissinden söz ediyoruz.
  Konforlu Mutlu
 • Akıllı Çözümler
  Yoğun çalışma temposu, her şeye yetişme telaşı, stres ve yorgunluk derken artık çok daha hızlı yaşıyor, daha planlı olmak zorunda kalıyoruz. Ve bu ivme elbette yaşam alanlarımıza da yansıyor; tercihlerimiz daha esnek, çok yönlü ve kullanıcı dostu seçimler yönünde ilerliyor.
  Akıllı Çözümler
 • Yaşam Alanlarında Karo
  Dekorasyon trendleri, malzemelerin çeşitlenmesiyle gün be gün değişim gösteriyor. İki farklı malzemenin kombinasyonu, yenilikçi ürünlerin kullanımı ya da mevcut materyallerin farklı mekanlara adaptasyonu, son zamanlarda öne çıkan konularından.
  Yaşam Alanlarında Karo
 • Renklerin Gücü
  Renk faktörünün, tasarım dünyasını ne denli yönlendirdiğini elbette söylemeye gerek yok. O zaman yaşam alanlarında renklerin sesini daha da açın diyen VitrA’nın, göz alıcı renkleriyle banyolarda göz alıcı bir atmosfer yaratan karolarına yakından bakalım!
  Renklerin Gücü
 • Romantik Dokunuş
  Klasik deyince herkesin aklına büyük mobilyalar, köşeli detaylar ve gösterişli renkler ile desenler gelir. Ancak tasarımcılar son yıllarda klasik tarzı modern ile yorumlayarak trendlerden geri kalmak istemeyenler için daha geçişli kurgular oluşturuyor.
  Romantik Dokunuş
 • Herkes İçin Tasarım
  Her yaşın estetik zevki ve tasarım anlayışı farklı olabilir ama konforlu bir hayata kim hayır diyebilir? Daha konforlu bir yaşam için daha işlevsel çözümler bulmak, güven duygusunu pekiştirecek iyi tasarımlar kullanmak herkesin temel ihtiyacı.
  Herkes için Tasarım
 • Banyoda Yer Tasarrufu
  Ortak kullanım alanlarında hareket kabiliyetini çoğaltmak ve karmaşık görüntüyü ortadan kaldırmak esastır. Banyolarda ise bu durum hem hijyen hem de düzen açısından öncelikli durumdadır. Peki banyoda nasıl yer kazanılır?
  Banyoda Yer Tasarrufu
 • Duş Keyfi
  Duş Keyfi
  Duş Keyfi
 • Çevre Dostu Banyolar
  Suya yön veren tasarımlar artık hem üretim hem de kulanım sürecinde doğanın yanında, çevreci bir tavır sergiliyor. Geri dönüştürülebilir malzeme, dayanıklılık, su ve enerji tasarrufu derken çevre dostu tasarımlar gün be gün artıyor.
  Çevre Dostu Banyolar

Sana Uygun Ürünü Bul

Hemen Başla
Teknik Özellikler
Tamamlayıcı Ürünler
İndirilebilir Dosyalar
Değiştirilebilir Özellikler  
Genel Bilgiler
Tüm Ürünler
Ürün Sihirbazı
Tasarım:
Koleksiyonu İncele
Koleksiyonu
Tümünü İndir
Ürünler
Banyolar