Tarayıcınız desteklenmiyor.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Rezervuarlar

Klozet, pisuvar ve hela taşı kullanıldıktan sonra temizlik için suyun boşaltılmasını sağlayan rezervuar modelleri, bir su deposu işlevi görür. Suyun birikmesini ve gerektiğinde boşaltılmasını sağladığı için bu ürünlerde kullanılan mekanizmanın kullanım kolaylığı sağlaması önemlidir. VitrA’nın gömme rezervuar modelleri ve akıllı kumanda panelleri, kolay montaj ve bakım olanağı sayesinde tüm banyolar için özel çözümler sunar.

Farklı altyapılara, klozet ve duvar tiplerine göre uygun alternatifler koleksiyonlarda bulunur. Tuğla ve alçıpan duvarlara monte edilen rezervuarlar, yerden ya da asma klozetler için uygun modeller tasarım ve renk seçenekleri de yaratır. Alan algısını değiştiren ve banyoları ferahlatan rezervuarlar, sessiz ve sorunsuz çalışarak ihtiyaçları karşılar. Hijyenik ve güvenilir kullanım imkânı, dayanıklı boşaltma mekanizmaları, hızlı ve sessiz dolum gibi özellikler sayesinde işlevsel çözümler sunar.

Rezervuar Modelleri ve Çeşitleri


Rezervuarlar; iple çekilerek kullanılan su deposunun dışarıda bulunduğu geleneksel modeller ve duvara gömülü şekilde monte edilen rezervuarlar olarak birbirinden ayrılır. Günümüzde banyo yenileme çalışmalarında genellikle gömme rezervuar modelleri tercih edilir. Hem su deposunun görünmemesi hem de banyolarda şık bir görünüm yaratması sayesinde gömme modeller tercih nedeni olur.


Gömme rezervuar modelleri, dışarıdan görünmeyecek şekilde duvar içine gömülü monte edilir. Özellikle küçük banyolarda yerden kazanılmasını sağlarken su tasarrufu yapılmasına da yardımcı olur. Bu modeller rezervuar, stop valf ve kumanda paneli parçalarından oluşur. Ana parça olan gömme rezervuar, mekanizma ve depoyu içerir. Kumanda paneline basıldığında tank içindeki suyu boşaltır. Ardından azalan su yerine yeniden depo içine su dolmaya başlar. Bu modeller, çoğunlukla asma klozetler ile kullanıldığı için asma rezervuar olarak da bilinir.


Otomatik ya da mekanik kumanda panelleri ise depo içindeki suyun akması için basılan ve dışarıdan görünen parçadır. Geleneksel mekanik modellerde su akışı için kumanda paneline basmak gerekirken fotoselli modellerde temasa gerek yoktur. Sifonun hijyenik bir şekilde çalışması için bu modeller tercih edilebilir. Panel üzerinde bulunan tek ya da iki düğme, kullanım sırasında boşaltılan suyun miktarını ayarlar. Bu sayede ortalama 6 litreye kadar su akışı sağlanabilir. Stop valfi ise tuvalet rezervuar tesisatı içinde suyun hareketinin yönetilmesini sağlar. Bu iç takım parçası sıva altına monte edildiği için dışarıdan görünmez.


Klozet Rezervuar Özellikleri


Rezervuar ve rezervuar iç takımlarının uzun süre kullanılabilmesi için üretim materyallerinin niteliği önem kazanır. Kırılma, çizilme ve darbelere karşı dayanıklı materyaller arasında alüminyum alaşımları ilk sıralarda yer alır. Aşınmaya karşı direnç gösteren bu malzemeler, kimyasal ürünler ile temizlik yapanlar için idealdir. Hijyenik bir kullanım sağlayan seramik rezervuar modelleri de banyoların her zaman temiz kalmasına yardımcı olur.

Asma klozetler için gömme rezervuar setleri; ayarlanabilen ince ya da kalın metal ayaklar, kumanda paneli ve stop valfini içerir. Genişlik ve yükseklik hesaplaması yapılarak alana uygun klozet üstü rezervuar seçilebilir.


Hela taşı ve klozet rezervuar çeşitlerinde tek seferde kullanılan su miktarı değişebilir. Bunun için kumanda paneli üzerinde biri büyük, biri küçük olmak üzere iki farklı tuş bulunur. Çoğu modelde su çıkış miktarını kullanıcılar kendileri ayarlasa da standart olarak küçük yıkama hacmi 3 litre, büyük yıkama hacmi ise 6 litre ayarlanabilir aralıktadır.


Duvara tam dayalı klozetler için uygun olan gömme rezervuarlar, önden ve üstten basmalı ya da üstten su girişli mekanizma ile çalışır. Duvar önü uygulamaları ise asma klozetlerin arkasına bir panel yerleştirilerek yapılır. Bu modeller stop valfli, stop valfsiz, taharet deliksiz, taharetli, temassız kumanda panelli gibi farklı özelliklerde seçilebilir. Dar banyolarda 6 cm, geniş alanlarda ise 10 cm civarındaki paneller kullanılabilir. Panellerin avantajlarından biri de modern banyolarda minimal ve sade bir görünüm yaratmasıdır. Beyaz ya da siyah renkteki modellerin yanı sıra VitrA’nın cam ürünleri de bulunur. Vitrus koleksiyonunda bulunan cam rezervuarlar, şık tasarımı ve maksimum hijyeni bir arada sunar.


Rezervuar Nasıl Kullanılır?


Klozet, pisuvar ve bidelerin kullanımdan sonra temizlik için gerekli olan suyu depolayan rezervuarlar, kumanda paneli ile kullanılır. Suyun kullanıcılar tarafından istenen zamanda ve miktarda klozet içine aktarılması sağlanır. Bunun için panel üzerinde bulunan tuşların kullanılması yeterlidir. Rezervuar kullanımının pratik ve kolay olması için alana uygun ürünün seçilmesi ve montajın doğru yapılması önemli noktalardır.


Alçıpan ve tuğla duvarlara uyumlu olan modeller, banyoların genişliğine ve montaj alanına göre farklı kalınlık ve yükseklikte üretilir. Alçıpan duvar uygulamalarında lavabo, bide, pisuvar ve klozet için farklı ölçülerde metal çerçeve ve yıkama sistemlerinden yararlanılır. Mimari ile bütünleşen klozet su deposu modelleri, farklı kalınlıklarda tasarlandığı için ortama uygun rezervuar kolaylıkla belirlenebilir. Yenileme çalışmalarında duvar önüne monte edilen platformlar ise herhangi bir yıkım işlemi yapılmadan kullanıldığı için avantaj yaratır. Asma klozetlerle birlikte kullanılan klozet su haznesi modelleri, akıllı kumanda panelleri ile kullanılacağında sıva altı elektrik bağlantısı gerçekleştirilir.


Kullanışlı Rezervuar Modelleri VitrA'da!


İşlevsel ve güvenilir çözümler sunan VitrA rezervuar modelleri, dayanıklı ve kaliteli yapıları ile öne çıkar. Yüksek teknoloji standartlarına uygun olarak üretildiği için hem kullanımı kolaylaştırır hem de uzun ömürlü kullanım imkanı sağlar. Denge, dayanıklılık, sıcaklık dalgalanmaları, su sızdırmazlık gibi pek çok testten geçirilen gömme rezervuar modelleri, yüksek teknoloji ve mühendislikle geliştirilir.


VitrA rezervuar modellerinin bazıları özel doldurma sistemi sayesinde çok sessiz çalışır. Bu sayede depodan su çıkışı ve tanka su alımı sırasında ortaya çıkan rahatsız edici ses önlenmiş olur. Bu modellerde kullanılan ve ekstra yalıtım sağlayan straforlar, banyoda ve yaşam alanlarında gürültü oluşmasını engeller. Özel iç takımlara sahip olan rezervuarlar, ayarlanabilen yıkama hacmi ile daha az su tüketilmesini sağlar. Çevre dostu tasarımlarda bulunan çift kademeli yıkama sistemi, temizlik için ideal su miktarını ayarlar.


VitrA’nın bazı akıllı ve elektronik ürünleri, altyapı ve duvar tadilatı gerekmeden monte edilerek kullanılabilir. Özellikle daha hijyenik bir kullanım için tercih edilen temassız modellerin montajı bu şekilde kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Uygun bir kablo ile elektrik bağlantısı sağlandıktan sonra kullanıma hemen başlanabilir. Banyolara şıklık katan kumanda panelleri ise farklı tasarım ve renk seçenekleri ile sunulur. Mekanik, akıllı ve pnömatik kumanda panellerinin yanı sıra hijyenik bir kullanım sağlayan temassız modeller de koleksiyonlarda yer alır. Cam, parlak ya da mat yüzeylere sahip olan modeller, banyolarda istenen tarzın yansıtılmasını sağlar. Siyah, beyaz, vizon, bej, altın gibi renk seçenekleri, klasik veya modern banyolar için alternatifler oluşturur.


Kişisel bir alan yaratılmasına yardımcı olan Voyage koleksiyonu cam malzemeden üretilen şık kumanda panelleri sunar. Ev ve işletmeler için farklı özelliklerde tasarlanan akıllı kumanda panelleri, verimli kullanım özellikleri ve gelişmiş yıkama sistemleri ile öne çıkar. Bazı modellerin mobil uygulamalar üzerinden kontrol edilmesi ise uzaktan denetim yapılmasını kolaylaştırır. VitrA’nın bu akıllı tasarımları ile banyolarda ihtiyaçların karşılanması mümkün olur.

Devamını OkuDevamını Gizle

Filtrele
SEÇİMİ DARALT
Genişlik Bilgi
238(2)
241(5)
244(30)
518(4)
600(3)
Yükleniyor..
Derinlik Bilgi
11,5(2)
12(2)
120(4)
25(3)
30(1)
8(32)
Yükleniyor..
Yükseklik Bilgi
1140(4)
1190(3)
159(2)
161(5)
165(30)
Yükleniyor..
araması için 137 ürün bulundu.
 • Kampanyalı
  VUni Asma Klozetler için Gömme Rezervuar, 82 cm
  685630
  VUni Asma Klozetler için Gömme Rezervuar, 82 cm
  Duvar içi uygulama, Önden ve Üstten basmalı, metal ayaksız, 3/6 Lt kullanıma ayarlı
  Unity
  3.562,00 TL
  2.672,00 TL
 • Kampanyalı
  VUni Duvara Tam Dayalı, Yerden ve Çocuk Klozetleri için Gömme Rezervuar, 106 cm
  685631
  VUni Duvara Tam Dayalı, Yerden ve Çocuk Klozetleri için Gömme Rezervuar, 106 cm
  Duvar içi uygulama, Önden ve Üstten basmalı, 3/6 Lt kullanıma ayarlı
  Unity
  2.972,00 TL
  2.229,00 TL
 • Kampanyalı
  VUni Duvara Tam Dayalı, Yerden ve Çocuk Klozetleri için Gömme Rezervuar, 98 cm
  685632
  VUni Duvara Tam Dayalı, Yerden ve Çocuk Klozetleri için Gömme Rezervuar, 98 cm
  Duvar içi uygulama, Önden ve Üstten basmalı, 3/6 Lt kullanıma ayarlı
  Unity
  2.972,00 TL
  2.229,00 TL
 • Kampanyalı
  VUniDuvara Tam Dayalı, Yerden ve Çocuk Klozetleri için Gömme Rezervuar, 82 cm
  685633
  VUniDuvara Tam Dayalı, Yerden ve Çocuk Klozetleri için Gömme Rezervuar, 82 cm
  Duvar içi uygulama, Önden ve Üstten basmalı, 3/6 Lt kullanıma ayarlı
  Unity
  2.972,00 TL
  2.229,00 TL
 • Kampanyalı
  VUni Asma Klozetler için Gömme Rezervuar, 106 cm
  685627
  VUni Asma Klozetler için Gömme Rezervuar, 106 cm
  Duvar içi uygulama, Önden ve Üstten Basmalı, ayarlanabilir ince ayak, 3/6 Lt kullanıma ayarlı
  Unity
  3.919,00 TL
  2.939,00 TL
 • Kampanyalı
  VUni Asma Klozetler için Gömme Rezervuar, 98 cm
  685628
  VUni Asma Klozetler için Gömme Rezervuar, 98 cm
  Duvar içi uygulama, Önden ve Üstten basmalı, ayarlanabilir ince metal ayaklı, 3/6 Lt kullanıma ayarlı
  Unity
  3.919,00 TL
  2.939,00 TL
 • Kampanyalı
  VUni Asma Klozetler için Gömme Rezervuar, 82 cm
  685629
  VUni Asma Klozetler için Gömme Rezervuar, 82 cm
  Duvar içi uygulama, Önden ve Üstten basmalı, ayarlanabilir ince metal ayaklı, 3/6 Lt kullanıma ayarlı
  Unity
  3.919,00 TL
  2.939,00 TL
 • Kampanyalı
  Voyage Kumanda Paneli, Bej
  685703
  Voyage Kumanda Paneli, Bej
  Cam
  Voyage
  16.055,00 TL
 • Kampanyalı
  Voyage Kumanda Paneli, Siyah
  685704
  Voyage Kumanda Paneli, Siyah
  Cam
  Voyage
  16.055,00 TL
 • Kampanyalı
  Voyage Kumanda Paneli, Beyaz
  685705
  Voyage Kumanda Paneli, Beyaz
  Cam
  Voyage
  16.055,00 TL
 • Kampanyalı
  Sento Çocuk Mekanik Kumanda PaneliKumanda Paneli, Beyaz - Mavi
  685702
  Sento Çocuk Mekanik Kumanda PaneliKumanda Paneli, Beyaz - Mavi
  ABS Plastik, Ergonomik, Tek Kademeli
  Sento Kids
  1.191,00 TL
  893,00 TL
 • Kampanyalı
  V-Care Akıllı Panel, Siyah
  685696
  V-Care Akıllı Panel, Siyah
  Cam
  V-Care
  12.640,00 TL
  9.480,00 TL
 • Kampanyalı
  Origin Kumanda Paneli
  685706
  Origin Kumanda Paneli
  Cam
  Origin
  2.865,00 TL
 • Kampanyalı
  Origin Kumanda Paneli
  685707
  Origin Kumanda Paneli
  Cam
  Origin
  2.865,00 TL
 • Kampanyalı
  Origin Kumanda Paneli
  685708
  Origin Kumanda Paneli
  Cam
  Origin
  2.865,00 TL
 • Kampanyalı
  Origin Kumanda Paneli
  685709
  Origin Kumanda Paneli
  Cam
  Origin
  2.865,00 TL
 • Kampanyalı
  V-Care Akıllı Panel
  685663
  V-Care Akıllı Panel
  Cam
  V-Care
  12.640,00 TL
  9.480,00 TL
 • Kampanyalı
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar, Siyah
  685608
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar, Siyah
  Duvar Önü Uygulama, Stop valfli, 2,5/4 Lt kullanıma ayarlı
  Vitrus
  20.153,00 TL
  15.115,00 TL
 • Kampanyalı
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar
  685609
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar
  Duvar Önü Uygulama, Stop valfli, 3/6 Lt kullanıma ayarlı
  Vitrus
  20.153,00 TL
  15.115,00 TL
 • Kampanyalı
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar, Beyaz
  685610
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar, Beyaz
  Duvar Önü Uygulama, Stop valfli, 2,5/4 Lt kullanıma ayarlı
  Vitrus
  20.153,00 TL
  15.115,00 TL
 • Kampanyalı
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar
  685611
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar
  Duvar Önü Uygulama, Stop valfli, 3/6 Lt kullanıma ayarlı
  Vitrus
  20.153,00 TL
  15.115,00 TL
 • Kampanyalı
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar, Siyah
  685612
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar, Siyah
  Duvar Önü Uygulama, Stop valfsiz, 2,5/4 Lt kullanıma ayarlı
  Vitrus
  18.178,00 TL
  13.633,00 TL
 • Kampanyalı
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar, Siyah
  685613
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar, Siyah
  Duvar Önü Uygulama, Stop valfsiz, 3/6 Lt kullanıma ayarlı
  Vitrus
  18.178,00 TL
  13.633,00 TL
 • Kampanyalı
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar, Beyaz
  685614
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar, Beyaz
  Duvar Önü Uygulama, Stop valfsiz, 2,5/4 Lt kullanıma ayarlı
  Vitrus
  18.178,00 TL
  13.633,00 TL
 • Kampanyalı
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar, Beyaz
  685615
  Vitrus Asma Klozetler için Cam Rezervuar, Beyaz
  Duvar Önü Uygulama, Stop valfsiz, 3/6 Lt kullanıma ayarlı
  Vitrus
  18.178,00 TL
  13.633,00 TL
 • Kampanyalı
  Vitrus Duvara tam dayalı Klozetler için Cam Rezervuar, Siyah
  685616
  Vitrus Duvara tam dayalı Klozetler için Cam Rezervuar, Siyah
  Duvar Önü Uygulama, Stop valfli, 2,5/4 Lt kullanıma ayarlı
  Vitrus
  18.769,00 TL
  14.077,00 TL
 • Kampanyalı
  Vitrus Duvara tam dayalı Klozetler için Cam Rezervuar, Siyah
  685617
  Vitrus Duvara tam dayalı Klozetler için Cam Rezervuar, Siyah
  Duvar Önü Uygulama, Stop valfli, 3/6 Lt kullanıma ayarlı
  Vitrus
  18.769,00 TL
  14.077,00 TL
 • Kampanyalı
  Vitrus Duvara tam dayalı Klozetler için Cam Rezervuar, Beyaz
  685618
  Vitrus Duvara tam dayalı Klozetler için Cam Rezervuar, Beyaz
  Duvar Önü Uygulama, Stop valfli, 2,5/4 Lt kullanıma ayarlı
  Vitrus
  18.769,00 TL
  14.077,00 TL
 • Kampanyalı
  Vitrus Duvara Tam Dayalı Klozetler için Cam Rezervuar
  685619
  Vitrus Duvara Tam Dayalı Klozetler için Cam Rezervuar
  Duvar Önü Uygulama, Stop valfli, 3/6 Lt kullanıma ayarlı
  Vitrus
  18.769,00 TL
  14.077,00 TL
 • Kampanyalı
  Vitrus Duvara tam dayalı Klozetler için Cam Rezervuar, Siyah
  685620
  Vitrus Duvara tam dayalı Klozetler için Cam Rezervuar, Siyah
  Duvar Önü Uygulama, Stop valfsiz, 2,5/4 Lt kullanıma ayarlı
  Vitrus
  16.680,00 TL
  12.510,00 TL
Karşılaştır
  Sayfa:1/5  Ürün Sayısı:137 
 
Teknik Özellikler
Tamamlayıcı Ürünler
İndirilebilir Dosyalar
Değiştirilebilir Özellikler
Genel Bilgiler
Tüm Ürünler
Ürün Sihirbazı
Tasarım:
Koleksiyonu İncele
Koleksiyonu
Tümünü İndir
Ürünler
Banyolar
Videolar
İçerik
İnternet sitemizde yer alan tüm perakende satış fiyatları Tavsiye Edilen KDV Dahil Satış Fiyatı niteliğindedir. Satış noktalarının tavsiye edilen satış fiyatlarının altındaki fiyatlarla satış yapma hakları mevcuttur.
Lütfen kvkk metnini okuyup onaylayınız
Lütfen üyelik sözleşmesi metnini okuyup onaylayınız
Lütfen mailinizi giriniz
Lütfen telefonunuzu giriniz
Lütfen kvkk metnini işaretleyiniz giriniz
Lütfen kvkk metnini işaretleyiniz giriniz
Lütfen adınızı giriniz
Lütfen soyadınızı giriniz