Kurumsal Sorumluluk- VitrA Türkiye

Kurumsal Sorumluluk

ECZACIBAŞI HİJYEN PROJESİ

Eczacıbaşı Hijyen Projesi, Yatılı Bölge Okulları'nın (YBO) fiziki şartlarını iyileştirmek hedefiyle Eczacıbaşı Topluluğu tarafından yürütülüyor. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, 2007'de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin işbirliğiyle başlayan projenin kurucu ortakları arasında yer alıyor. Topluluk kuruluşlarının desteğiyle sürdürülen proje kapsamında, ihtiyaç sahibi YBO'ların yatakhane ve derslik alanlarındaki temizlik alanları (banyo ve tuvaletler), tesisat altyapısının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onarılmasının ardından, VitrA ve Artema ürünleriyle yenileniyor. Öğrencilere, İpek Kağıt markalarından Selpak tarafından kişisel hijyen ve tuvalet eğitimi veriliyor. Topluluk çalışanlarından oluşan Eczacıbaşı Gönüllüleri ise öğrencilerin duygusal dünyasını zenginleştirmeyi hedefleyen sosyal projeler tasarlıyor. Uluslararası ödüllerle taçlandırılan Eczacıbaşı Hijyen Projesi, YBO'larda okuyan yüzlerce çocuğun hayatına sağlık, hijyen ve umut getiriyor.


MSGSÜ - VitrA SERAMİK SANAT ATÖLYESİ

Seramik sanatına yeni yapıtlar kazandırarak topluma aktarmayı amaçlayan VitrA Seramik Sanat Atölyesi, 1957 yılında Dr. Nejat F. Eczacıbaşı'nın önderliğinde kuruldu. Uluslararası Seramik Akademisi (IAC) üyesi olan Atölye, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) bünyesindeki Seramik Ürünler Araştırma ve Uygulama Merkezi ile imzalanan protokol çerçevesinde, faaliyetlerini 2011’den bu yana MSGSÜ - VitrA Seramik Sanat Atölyesi adı altında sürdürüyor. Her yıl 2’si Türkiye’den 2’si yurt dışından sanatçı, çalışma mekanı olarak Atölye’yi kullanabiliyor. Sanatçıların Atölye’de ürettikleri eserler, yılda bir kez üniversitenin salonlarında sergileniyor.

 


 

ECZACIBAŞI VitrA KADIN VOLEYBOL TAKIMI

VitrA, uzun yıllar boyunca erkek ve kadın voleybol takımlarına verdiği forma desteğini, 2010-2011 sezonundan itibaren Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı’na adını vererek pekiştirdi. Kadınların gücünün, her alanda olduğu gibi sporda da hissedilmesinin, önemli bir toplumsal gelişim kriteri olduğuna inanan Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun desteği, takımın üst üste gelen dünya şampiyonluklarıyla taçlandırıldı. Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı, 2015 ve 2016 yıllarında FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nı kazandı. Böylece üst üste iki kez dünya şampiyonluğunu alan tek takım olarak tarihe geçti.

www.eczacibasisporkulubu.org.tr