Sıkça Sorulan Sorular- VitrA Türkiye

Sıkça Sorulan Sorular

Aynamın kenarlarında kararmalar başladı, neden kaynaklanmış olabilir?

Asit içerikli temizlik ürünleri aynanızın kararmasına sebep olabilir. Ayrıca ayna yüzeyine uygulanmasa da asit içerikli kimyasallarla banyodaki diğer alanlara temizlik yapılırsa buharlaşma nedeniyle yine ayna kenarında kararmalar oluşabilir. Bu nedenle temizlik sonrası ortamı mutlaka havalandırın.

Ayna temizliğinde ne kullanmalıyım?

Ilık, sabunlu ve pamuk esaslı nemli bez ile temizlemeniz ve iyice kurulamanız yeterli olacaktır.

Beğendiğim mobilyayı her lavabo ile kullanabilir miyim?

Lavabolar her mobilya ile uyum sağlamayabilir. Uygun lavabo ve armatür alternatiflerini satış noktalarından veya fiyat listesinden öğrenebilirsiniz.

Güneş ışığı mobilyama zarar verir mi?

VitrA banyo mobilyalarında doğal kaplamalı, lake (boyalı), termoform (pvc) ve MDF lam malzemeler kullanılır. Güneşe maruz kalma nedeniyle, doğal kaplamalı ürünlerde renk değişikliği, termoformda ise PVC malzemede açılma oluşabilir. Ayrıca tüm ürünlerde renk tonunda sararma da olabilir. Bu nedenle mobilyanızı doğrudan güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde monte ettirmenizi öneririz.

Banyo mobilyası yüzeyi ıslak bırakılabilir mi?

Yüzeyin ıslak bırakılması mobilyanızın ömrünü kısaltacaktır. Sıçrayan suları kullanım sonrası kurulamanızı öneririz.

Seramik temizleyici ile mobilyamı da temizleyebilir miyim?

Temizlik esnasında asit içerikli temizleyici kullanılmasını, ürün yüzeyinde tamiri mümkün olmayan hasarlara yol açabileceği için kesinlikle önermiyoruz.

Banyo mobilyamı yıkayabilir miyim?

Mobilyanızın ana malzemesi ahşap olduğundan kesinlikle yıkanmaması gerekmektedir. Yıkanırsa ürününüz şişerek zarar görebilir.

Banyo ortamı havasızsa mobilya ve aynalar zarar görür mü?

Ahşap malzemeler rutubetli veya buharlı ortama uzun süre dayanamaz. Özellikle duştan sonra banyonuzu havalandırmayı unutmayın.

Aydınlatmalı aynaların floresanları garanti kapsamında mıdır?

Floresanın ömrü açma-kapama sıklığı, açık unutulması veya elektrik akımı gibi birçok nedene bağlı olarak değiştiğinden olası arızalar garanti kapsamında değildir.

Hangi durumlar garanti kapsamına girmez?

Ambalajı yetkili servis tarafından açılmayan ürünlerdeki hasarlar garanti kapsamına girmez. Ayrıca uzun süre suya maruz bırakma, ürünün üzerine çıkılması, yanlış temizlik, ürünün üzerine sıcak bir nesne koyulması gibi her tür kullanım hatası garanti dışıdır. Detaylı bilgi için ürünle birlikte verilen bakım ve kullanım kılavuzunu incelemenizi öneririz.

Banyo mobilyamın garanti süresi kaç yıldır?

Banyo mobilyaları üretim kaynaklı hatalara karşı 2 yıl VitrA garantisi altındadır.

Banyo ölçülerime göre özel ürün yaptırabilir miyim?

VitrA banyo mobilyalarının her serisi değişik ölçü alternatifleri ile standart olarak üretilir. Özel durumlar için satış noktasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Banyo mobilyam siparişten tahmini ne kadar süre sonra sevk edilir?

VitrA banyo mobilyaları sipariş üzerine üretime alınmaktadır. Sipariş verilen seriye göre sevk süreleri değiştiğinden öngörülen teslim tarihini öğrenmek için satış noktalarımızla iletişime geçebilirsiniz.

PVC mi yoksa lake ürün mü suya daha dayanıklıdır?

İçiniz rahat olsun, her iki ürün de suya dayanıklı. Farkları ise şu: PVC bir kaplama çeşidi, lake ise bir boya uygulaması.

PVC ürünlerde neden desenler birbirini takip etmiyor?

Birçok kullanıcı PVC ürünlerimizi dağınık renk ve desene sahip oldukları için tercih ediyor. PVC ürünler bu özellik sayesinde kendine özgü bir estetik sunuyor.

Ürünümü ambalajı kapalı teslim aldığımda ne yapmalıyım? Hangi durumlarda garanti kapsamı dışına çıkarım?

Yetkili servis tarafından açılmayan ürünlerde tespit edilen hasarlar garanti kapsamında giderilemiyor. Satın aldığınız ürün teslim edildiğinde sadece ürünün ambalajında hasar olup olmadığını kontrol etmenizi ve hasar yoksa ambalajın açılması için yetkili servisimizden hizmet almanızı öneririz. Ambalajda hasar olması durumunda ise teslim alınmadan iade edilmedir. Ayrıca ürünle birlikte sevk edilen lavabolar ayrı bir kutuda teslim edildiği için teslimat sırasında kontrol edilmeli ve hasarlı ise teslim alınmadan iade edilmelidir.

Duvara monte bir ürün kaç kiloya kadar ağırlık taşır?

Bir askı aparatının 70 kg yük taşıma kapasitesi vardır. Ancak mobilyanın ağırlığı veya tasarımına göre üründe düşme riskini ortadan kaldıran çeşitli güçlendirme aparatları da kullanılabilir.

Almak istediğim ürünle tesisat altyapım, bağlantılar uygun mu? Kimden bilgi alabilirim?

Altyapı ve tesisat uyumunu VitrA yetkili servisleri ve yetkili satış noktalarından öğrenebilirsiniz. Özel mimarlık danışmanlığı alıyorsanız, ürün teknik föylerini satış kanalımızdan temin edebilirsiniz.

Aldığım VitrA banyo mobilyasının montajı için servis ücret talep etti? Neden?

Tüm serilerimiz bedelsiz montaj kapsamında olmadığından sipariş öncesi satış noktasından ya da montaj öncesi yetkili servisten bilgi almanızı öneririz.